HAPŠENJE ZBOG ŠPIJUNAŽE U BOSILEGRADU: Vojne informacije odavao bugarskim organizacijama

Дејан Ристић
Dejan Ristić

04. 12. 2023. u 13:49

NAKON kontinuranog rada BIA, VBA, Policijske uprave Vranje i Višeg javnog tužilaštva u Vranju, u Bosilegradu je uhapšen Lj. G. (1963) iz Bosilegrada, zbog osnova sumnje da je izvršio krivično delo špijunaža, saopštilo je Više javno tužilaštvo u Vranju.

ХАПШЕЊЕ ЗБОГ ШПИЈУНАЖЕ У БОСИЛЕГРАДУ: Војне информације одавао бугарским организацијама

J. Stojković

Osumnjičenom se stavlja na teret da je pripadnicima strane organizacije Republike Bugarske saopštio tajne vojne podatke, koji mogu da prouzrokuju štetne posledice za bezbednost, odbranu i vojne interese zemlje. 

Reč je o čoveku koji je rezervni oficir Vojske Srbije. Bugarskoj službi je odavao poverljive informacije o broju vojnika, stanju u jedinicama, šta sve koriste od oružja i opreme. Dostavljao im je i kadrovsku šemu organa bezbednosti... Uhapšeni je referisao i o političkoj situaciju na istoku Srbije. Inače, aktivnosti bugarske službe pojačane su u predizbornoj kampanji.

Uhapšeno lice je uz krivičnu prijavu radi saslušanja privedeno glavnom javnom tužiocu u Višem javnom tužilaštvu u Vranju, stoji u saopštenju Višeg javnog tužilaštva u Vranju.

BONUS VIDEO:

PUTEVI ZA BUDUĆNOST: Pogledajte sedmu epizodu video-serijala “Novosti”

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?