DETE KOJE JE UBILO JAGANJCE NIJE KRIVIČNO ODGOVORNO: Oglasilo se tužilaštvo u Pančevu koje vodi istragu o masakru u Markovcu
VIŠE javno tužilaštvo u Pančevu oglasilo se danas saopštenjem u kojem navodi da postupa povodom događaja od 11. marta, kada je u 17.30 časova P. T. (42) iz Markovca prijavio da je u svojoj štali pronašao 12 ubijenih jagnjadi, policijska stanica u Vršcu je po nalogu Tužilaštva obavila uviđaj i preduzela potrebne radnje kojima je utvrđeno da postoje osnovi sumnje da je navedene životinje ubilo dete muškog pola (13) upotrebom sekire koju su mu policijski službenici oduzeli.
Foto: "Novosti"
- Kako se radi o licu koje u vreme događaja nije navršilo 14 godina, prema njemu se ne mogu izreći sankcije zbog krivičnih dela - navode iz Tužilaštva. - Stoga je Više javno tužilaštvo u Pančevu naložilo Policijskoj stanici u Vršcu da dostavi izveštaj o događaju, kao i da o ponašanju deteta bude obavešten vršački Centar za socijalni rad kako bi ta ustanova preduzela mere iz svoje nadležnosti. Tužilaštvo je obavešteno da je dete nakon događaja smešteno radi lečenja u Klinički centar Vojvodine.
Dete pre navedenog događaja nije prijavljivano Višem javnom tužilaštvu u Pančevu zbog učinjenih krivičnih dela i prekršaja.
S obzirom na okolnosti događaja, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Vršcu se preduzimaju radnje u pravcu utvrđivanja činjenica koje se odnose na lične i porodične prilike deteta.
BONUS VIDEO:
MASAKR KOD VRŠCA: Dečak (13) sekirom ubio 12 jaganjaca
Preporučujemo
DEČAK KOJI JE POBIO JAGANjCE SMEŠTEN NA PSIHIJATRIJU: Jeziva sudbina naterala ga na strašan čin
12. 03. 2024. u 11:49 >> 11:51
HOROR KOD VRŠCA: Dečak (13) sekirom poubijao 12 jaganjaca (VIDEO/FOTO)
12. 03. 2024. u 10:59
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)