PRIZNAO DA JE PODRŽAVAO ISLAMSKU DRŽAVU? Saslušan Novopazarac zbog objave u kojoj je veličao vehabiju koji je izveo napad u Beogradu
U JAVNOM tužilaštvu za organizovani kriminal danas je saslušan M.D. iz Novog Pazara, zbog sumnje da je izvršio krivično delo javno podsticanje na izvršenje terorističkih dela.
Foto: AP Photo/Marko Drobnjakovic/Printskrin
Osumnjičeni M.D. je izneo odbranu, saopšteno je iz tog tužilaštva. Nakon saslušanja, javni tužilac za organizovani kriminal predložio je sudiji za prethodni postupak Posebnog odeljenja za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu da se M.D. odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva i da ne bi ponovio krivično delo.
Kako Tanjug saznaje, on je na saslušanju priznao da podržava Islamsku državu. M.D. je na jednoj društvenoj mreži podelio fotografiju Miloša Žujovića, koji je iz samostrela ranio žandarma ispred izraelske ambasade, uz citat "brate naš alah te primio i počastio Dženetom, amin, makar si probao nešto i zabolelo te stanje u Gazi".
Žujovića je ranjeni žandarm savladao i pucao u samoodbrani u njega, od kojih povreda je Žujović preminuo.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Tramp šalje Madura u logor Gvantanamo, preti mu smrna kazna; Rodriges prkosi Trampu (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 20:51
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)