NE ZNA SE GDE JE: Trinaestogodišnji delinkvent iz Novog Sada ponovo pobegao iz Zavoda u Beogradu
POLICIJA traga za trinaestogodišnjakom iz Novog Sada, koji je zajedno sa dve godine mlađim bratom osumnjičen za prebijanje Todora Šunjke (75) u Tovariševu, aprila prošle godine, a koji je od posledica teških povreda kasnije preminuo i da su počinili više od 50 krađa i pljački, jer je ponovo pobegao. Kako saznajemo, on je napustio ustanovu za decu i mlade u Beogradu, gde je bio smešten nakon što je uhvaćen posle bekstva iz socijalne ustanove u Novom Sadu, gde je bio zajedno sa mlađim bratom.
G.Šljivić
Ovaj dečak, kada je poslednji put pobegao iz Beograda, vratio se u Novi Sad i iste večeri je opljačkao nekoliko lokala, pričinio je materijalnu štetu jer je lomio stvari po objektima i odneo je veću sumu novca. Sva ta krivična dela su rasvetljena, trinaestogodišnjak je pronađen i vraćen u Beograd. Gde se trenutno nalazi nije poznato, a ne isključuje se mogućnost da se i dalje nalazi u Beogradu, ili nekom drugom gradu, a možda se vratio u Novi Sad.
Trinaestogodišnjak, zbog svojih godina krivično neodgovoran, u ovu ustanovu poluotvorenog tipa smešten je jer je zajedno sa dve godine mlađim bratom počinio niz krivičnih dela u Novom Sadu. Njih dvojica su, kako smo ranije pisali, stvljeni pod starateljstvo Centra za socijalni rad jer je je njihova majka u potpunosti lišena roditeljskog prava. Potom su po nalogu Centra za socijalni rad u Novom Sadu smešteni u ustanovu u njihovoj nadležnosti iz koje su često bežali i ponavljali krivičnih dela. Svaki put kada bi pobegli, počinili bi više krivičnih dela, mahom pljački. Braća su svojim postupcima i ponašanjem zadavali velike glavobolje nadležnima, te je odlučeno da se njih dvojica razdvoje, tako da je mlađi smešten u Zavod u Knjaževcu, a stariji u Zavod u Beogradu.
- Mlađi brat, sa kojim intenzivno rade stručnjaci, smirio se otkako je razdvojen od starijeg brata koji je nastavio po starom - saznajemo od izvora upućenog u slučaj dvojice braće sa problematičnim ponašanjem. - Po svemu sudeći, stariji je kolovođa, i za sada nadležni nemaju sistemsko rešenje.
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)