HAPŠENJE ZBOG KORUPCIJE I PREVARE: Oštetili državni budžet za više od 20 miliona dinara
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Poreskom policijom i Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su četiri osobe zbog poreske prevare.

Foto: Printskrin/Jutjub/MUP Republike Srbije
Uhapšeni su L. P. (46) iz Novog Sada, A. B. (23) iz Futoga, M. H. (21) iz Prijepolja i B. T. (26) iz Subotice. Oni se terete da su izvršili krivična dela poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost, pranje novca i davanje neistinitih podataka u nameri da se takav podatak ili dokument u postupku registracije i evidencije upotrebi kao pravi.
Sumnjiče se da su registrovali nekoliko preduzetničkih radnji i u nameri da ostvare pravo na neosnovani povraćaj poreza na dodatu vrednost, nadležnom poreskom organu prikazali lažne podatke podnošenjem poreskih prijava, poreza na dodatu vrednost neistinite sadržine, prikazujući podatke o navodnoj nabavci dobara u kojima je posebno iskazan porez na dodatu vrednost u iznosu od više od 20 miliona dinara.
Kako se sumnja, porez na dodatu vrednost je neosnovano iskazan čime je oštećen budžet Republike Srbije u iznosu od više od 20 miliona dinara.
Uhapšeni se sumnjiče i da su stekli, izvršili konverziju i prenos imovine za koju su znali da potiče od kriminalne delatnosti.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedeni u nadležno tužilaštvo.

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

"ISTINA JE - BILA SAM S NjIM" Milica Pavlović priznala za vezu: "Ne znam što sam to krila"
"KADA volim, dajem se bezuslovno. Tada samo treba da mi verujete, ništa drugo. Samo poverenje nemojte da mi izigrate, sve ostalo može. I ja partneru verujem isto tako i onda nećemo imati problem, ali ako se usudi da mi izigra poverenje, to je kraj, u stanju sam da se okrenem i da se pravim da ga nikada poznavala nisam."
03. 10. 2025. u 21:02
Komentari (0)