PRETUKAO, DAVIO I PRETIO BRATU UBISTVOM: Nasilniku iz Zemuna preti zatvor do 2 godine, izrečena mu mera zabrane prilaska porodici
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je danas podnelo optužni predlog protiv A.S. (39) zbog nasilja u porodici.

Foto: D. N.
Okrivljeni se tereti da je 4.septembra, oko 17,30 časova, u Zemunu, u dvorištu porodične kuće, napao fizički brata, tako što mu je nakon kraće verbalne rasprave najpre zadao jedan udarac pesnicom u predelu lica, nakon čega ga je obuhvatio desnom nadlakticom u predelu vrata i počeo da ga steže, a desnom rukom da ga udara u predeo grudnog koša i rebara.
Nemilom događaju, nažalost, prisustvovali su njihovi roditelji koji sa njima žive u istom domaćinstvu, a koji su im prišli i uspeli da oslobode napadnutog sina.
Nasilnik se tada obratio bratu rečima: ,,Ovo to je poslednji dan, ubiću te, mrtav si čovek‘‘, što je kod oštećenog izazvalo osećaj ugroženosti sopstvene bezbednosti.
Javni tužilac je predložio da sud A.S. oglasi krivim i osudi ga na kaznu zatvora u trajanju od 2 godine, izrekne mu meru bezbednosti zabrana približavanja i komunikacije sa bratom i to tako što će mu zabraniti da mu se približava na udaljenosti od 200 metara i pristup u prostor oko mesta stanovanja ili mesta rada porodice i zabraniti dalje uznemiravanje i komunikaciju u trajanju od 3 godine.
Zatraženo je i priduženje pritvora u kojem je od 4.septembra, kada je lišen slobode.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)