DEČAK KOJEG JE UDARIO "AUDI" NA NOVOM BEOGRADU PUŠTEN NA KUĆNO LEČENJE: Uskoro optužnica protiv vozača i suvozača
DEČAK A. K. (10) koji je zadobio izuzetno teške povrede, kada ga je vozeći "audi na raskrsnici između novobeogradskih Blokova 62 i 61 u Ulici Jurija Gagarina 21. oktobra ove godine udario M. M. (34), stabilno je, polako se oporavlja i kako saznajemo pušten je iz bolnice u Tiršovoj na kućno lečenje.
FOTO: Novosti
Istraga u ovom slučaju je veoma brzo završena i očekuje se da postupajući tužilac iz Trećeg osnovnog tužilaštva u Beogradu uskoro donese odluku o optuženju.
- Ispitano je osam svedoka, urađeno je medicinsko veštačenje dečaka, pribavljena saobraćajna signalizacija, a juče je u tužilaštvo primljen nalaz i mišljenje veštaka saobraćajne struke. Sve ove dokaze postupajući javni tužilac će ceniti i u najkraćem roku će doneti odluku - rečeno nam je u Trećem tužilaštvu.
Uhapšeni M.M. se tereti za teško dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja i nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nesreći, a pod istragom je i njegov suvozač S. J. koji se sumnjiči za krivično delo pomoć učiniocu posle izvršenja krivičnog dela.
Kako se sumnja M. M. je vozio pod dejstvom alkohola i imao je 1,33 procenta alkohola u krvi i te večeri je na raskrsnici Jurija Gagarina i Dušana Vukasovića prošao kroz crveno svetlo i udario u prednji deo drugog vozila, koje se uključilo sa boka. Nakon toga se odbio i udario dečaka, koji je stojao na ostrvu i koji je zakoračio da pređe ulicu, jer mu se upalilo zeleno svetlo.
M. M. i njegov prijatelj S. J. nisu izašli da pomognu detetu i zovu Hitnu pomoć, već su otvorili vrata auta, istrčali i pobegli sa mesta udesa. Vrlo brzo oni su uhapšeni i određen im je pritvor zbog opasnosti od bekstva, da ne bi ponovili krivično delo i zbog uznemirenja javnosti.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (0)