POSTAVILI BOMBU U DVORIŠTE, PA ČEKALI DA NAIĐE: Podnet optužni predlog protiv "trojke", policija u Ubu u poslednjem trenutku sprečila ubistvo
Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je optužni predlog protiv Matije S. (28), Mihajla P. (20) i Miloša S. (20) okrivljenih zbog sumnje da su od jula do 3. avgusta 2024. godine u Obrenovcu, Aranđelovcu i Ubu sa još nekoloko nepoznatih osoba dogovarali, planirali i organizovali izvršenje krivičnog dela teško ubistvo na podmukao način i to eksplozivnom napravom na štetu oštećenog R. R.
Foto: B. Puzović
Za ovo delo je zaprećena kazna zatvora od jedne do pet godina. Tužilaštvo je predložilo Višem sudu u Beogradu da se oglasi stvarno i mesno nenadležnim, te da po pravosnažnosti rešenja spise predmeta dostavi nadležnom Osnovnom sudu u Ubu na dalje postupanje.
Tužilaštvo je predložilo Višem sudu u Beogradu da okrivljenima produži pritvor.
Postoji opravdana sumnja da su Matija S, Mihajlo P. i Miloš S. od neutvrđenog dana u julu do 3. avgusta 2024. preduzeli radnje kojima se stvaraju uslovi za izvršenje krivičnog dela, tako što je najpre Matija S. dao ostalim okrivljenima određene zadatke sa kojima su se oni složili. U tom cilju Mihajlo P. je kupio mobilni telefon 20. jula, koje je NN lice u Aranđelovcu povezalo sa eksplozivnom napravom tako da se ona daljinski aktivira telefonom, a potom su nabavili vozilo marke “mercedes” sa italijanskim registarskim oznakama i vozilo registarskih oznaka za Ub, čiji je nestanak policiji prijavljen 29. jula 2024. godine.
Potom su NN lica u noći između 2. i 3. avgusta postavila eksplozivnu napravu povezanu sa telefonom u dvorište porodične kuće oštećenog, na mestu gde on inače parkira svoje vozilo.
U jutarnjim časovima 3. avgusta Mihajlo P. i Miloš S. su krenuli iz Obrenovca vozilom marke “mercedes” sa italijanskim registarskim oznakama, pa ih na putu zamenili za registarske tablice za Ub i potom se zaustavili u blizini porodične kuće oštećenog da bi kada ga uoče da izlazi iz kuće i približi se mestu gde je eksplozivna naprava postavljena o tome mobilnim telefonom obavestili Matiju S. kako bi on daljinski aktivirao eksploziv pozivanjem na telefon.
Okrivljene je u izvršenju ovog krivičnog dela sprečila policija.
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)