STIGLI REZULTATI OBDUKCIJE BEBE: Majci koja je izvršila čedomorstvo u Velikom Gradištu preti pet godina zatvora
MAJKA šestoro dece (45) iz okoline Velikog Gradišta osumnjičena je da je 1. januara počinila čedomorstvo. Telo bebe nađeno je 6. januara u jednoj kesi na groblju, a obdukcija je utvrdila da je smrt nastupila gušenjem.

Foto: M. Anđela/Profimedia/Ilustracija
Osumnjičena se porodila prvog dana nove godine kad je bila u poseti svojoj majci i, navodno, nikome nije prijavila da je na svet donela devojčicu. Tada je, kako se sumnja, smislila pakleni plan kako da se reši bebe. Stravičan zločin otkriven je 5. januara kada je osumnjičenoj naglo pozlilo i morala je da prizna lekarima da se četiri dana pre toga porodila. Priznala je čedomorstvo policajcima kojima je detaljno opisala gde je ostavila bebu.
- Dežurni tužilac Osnovnog javnog tužilaštva u Velikom Gradištu naložio je obdukciju novorođenčeta koje je nađeno umotano u garderobu i koje je izvučeno iz kese koja se nalazila na groblju. Obdukcija je utvrdila da je smrt bebe, ženskog pola, nastupila gušenjem - kaže sagovornik za medije.
- Za sada nije poznato da li je osumnjičena u zločinu imala pomagača i da li je neko uopšte znao za njeno zlodelo za koje joj preti i do pet godina robije. Tužilaštvo u daljem toku istrage treba da ispita svedoke kako bi se utvrdile sve činjenice ovog krivičnog dela.
(Kurir)
Preporučujemo

POMOĆ CRKVAMA: Za programe u 2025. godini izdvojeno 2,5 miliona dinara
15. 01. 2025. u 10:27

POMOĆ SPORTU: U Velikom Gradištu dodeljeni ugovori vredni 47 miliona dinara
10. 01. 2025. u 09:32

DRŽAVA ODREDILA OGROMAN POREZ ZA KUĆU ŽELjKA MITROVIĆA: Evo koliko mora da plaća
DRŽAVA je odredila ogroman porez za kuću Željka Mitrovića.
01. 04. 2025. u 14:12

PROCURIO POVERLjIVI DOKUMENT IZ PENTAGONA: Evropa nek se brani sama u slučaju ruskog napada, druga država je glavna pretnja
SUPROSTAVLjANjE ruskoj agresiji, nekada jedna od ključnih tačaka Nacionalne odbrambene strategije iz 2022. godine tokom administracije Džozefa Bajdena, tri godine kasnije više nije među najvažnijim prioritetima Sjedinjenih Američkih Država.
01. 04. 2025. u 12:17

JEDAN RAKIJA, A DRUGI... Nećete verovati KAKO se zovu psi novog ambasadora SAD u Srbiji Marka Brnovića
MARK Brnović je uvek ponosno isticao svoje poreklo, uostalom ćerke mu se zovu - Milena i Sofija.
31. 03. 2025. u 19:31
Komentari (0)