OTELI TURČINA U SURČINU I TRAŽILI 150.000 EVRA: Saslušano sedam otmičara, dvojica u bekstvu
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušana su sedmorica osumnjičenih da su 3. februara 2025. godine na teritoriji opštine Surčin oteli državljanina Turske M. S. (23) i od njegovog brata A. S. zahtevali otkup od 150.000 evra. Osumnjičeni Dragan R., Nemanja G. (31), Bojan K. (35), Ahmed A. (31), Goran J. (47) , Basil A. D. (47) i Duško K. (50), na saslušanju su negirali izvršenje krivičnog dela.

FOTO:Lj.P.
Nakon saslušanja tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu da svim osumnjičenima odredi pritvor da ne bi uticali na svedoke i da ne bi ponovili krivično delo u kratkom vremenskom periodu, a državljaninu Sirije Ahmedu A. i zbog opasnosti od bekstva.
Protiv dvojice osumnjičenih koji se nalaze u bekstvu predloženo je određivanje pritvora i raspisivanje poternice.
Naredbom o sprovođenju istrage oni se terete za otmicu u saizvršilaštvu, za koju je zaprećena kazna zatvora od 5 do 18 godina.
Postoje osnovi sumnje da su svi oni postupajući u grupi, 3. februara silom zadržali M.S. u nameri da od njegovog brata A. S. iznude novac u iznosu od 150.000 evra, pri čemu su A.S. upućivali pretnje da će ubiti M.S.
Osumnjičeni su 3. februara pratili kretanja oštećenog M. S. da bi ga u večernjim časovima sačekali ispred zgrade u kojoj živi u Surčinu, tu ga napali, zadali više udaraca po telu i uz upotrebu sile ga ubacili u vozilo nakon čega su ga odvezli na nepoznatu lokaciju kod Nove Pazove, a potom i do kuće u Novom Sadu. Sutradan su osumnjičeni kontaktirali A.S. i od njega tražili da im isplati 150.000 evra ukoliko želi da brata vidi živog. Upućivali su mu u više navrata poruke preko Whatsapp aplikacije tekstualne i glasovne poruke na kojima se čuje kako tuku oštećenog.
M.S. je pet dana kasnije, 8. februara, pronađen i oslobođen od strane pripadnika policije na jednoj lokaciji u Novom Sadu, a osumnjičeni su tada uhapšeni.

PUTIN I ZELENSKI DOLAZE NADOMAK SRBIJE?! Nove informacije o mestu susreta dvojice lidera
VIŠI zvaničnik u administraciji američkog predsednika Donalda Trampa rekao je da bi sastanak ruskog i ukrajinskog predsednika Vladimira Putina i Volodimira Zelenskog mogao da se održi u Mađarskoj, prenosi Rojters.
19. 08. 2025. u 11:18

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

IZ SVIH UGLOVA: 32 godine mlađa žena našeg glumca se skinula u bikini (FOTO)
MARIJA je objavila čitav niz fotografija. Ona je pozirala u bikiniju i fotografisala se iz svih mogućih uglova.
18. 08. 2025. u 22:13
Komentari (0)