OVO JE NAČELNICA ZBOG KOJE JE VOJNA POLICIJA UPALA NA VMA: Savetovala građane u medijima pa uhapšena zbog sumnje da ih je varala
U NASTAVKU velike akcije na suzbijanju korupcije po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u toku je hapšenje načelnice za toksikologiju na VMA, a kako se saznaje, reč je o prof.dr Jasmini Jović Stošić, načelnici Klinike za urgentnu i kličinku toksikologiju u toj ustanovi.
Foto: Printskrin
Sumnja se da je profesorka varala građane i naplaćivala skuplje preglede iako su dolazili po toksikološke analize.
Inače, Klinika za toksikologiju na kojoj je načelnica koja se sumnjiči za zlopotrebe, nalazi se u okviru Nacionalnog centra za kontrolu trovanja na VMA i pruža medicinske usluge prevencije i terapije trovanja hemijskim materijama, informisanja o dejstvu otrova, pružanja medicinske pomoći i otklanjanja posledica trovanja, kao i usluge detekcije hemijskih materija u biološkom materijalu, vodi, zemljištu, vazduhu.
Klinika za urgentnu i kliničku toskikologiju, jedina je specijalizovana institucija u zemlji za lečenje akutnih trovanja, otvorena 24 časa sedam dana u nedelji, navodi se na sajtu VMA.
Inače, Jasmina Jović Stošić, zbog koje je Vojna policija po nalogu tužilaštva upala u jednu od najvećih medicinskih ustanova u zemlji, često je govorila za medije o trovanju alkoholom, ali i tome da u ambulanti na čijem je čelu godišnje imaju preko 2.000 pacijnata samo sa trovanjem alkoholom.
(Kurir)
Preporučujemo
HOROR U BEOGRADU! Muškarac se požalio da mu nije dobro, pa par minuta kasnije umro
05. 01. 2026. u 09:38
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)