PLJAČKALI STRANCE NA AUTO-PUTEVIMA U SRBIJI: Tužilaštvo u Smederevu traži po 20 godina zatvora za tročlanu bandu
Osnovno javno tužilaštvo u Smederevu podiglo je optužnicu protiv S.S. (36 ) i M.V. (53) iz Kraljeva, kao i D.Ž. (33 ) iz Kruševca zbog sumnje da su izvršili sedam krivičnih dela teška krađa, kao i dva krivična dela razbojništvo, a D.Ž. i krivično delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.

Foto Nikola Skenderija
Osumnjičeni su navedena krivična izvršili ili pokušali njihovo izvršenje od 26.06. pa do 25.08.2024. na različitim lokacijama na auto-putevima E75, „Moravski Koridor“ i „Miloš Veliki“, na teritoriji opština Smederevo, Velika Plana, Kruševac, Paraćin, Ćuprija i Gornji Milanovac. Oni su na naročito drzak način, ispoljavajući upornost i bezobzirnost, obijanjem i u pojedinim slučajevima i primenom sile prema oštećenima, od njih oduzeli novac u iznosu od više hiljada eura i veći broj vrednih predmeta.
Optuženi su sva krivična dela vršili u toku noći, ciljajući isključivo putnička vozila sa stranim registarskim oznakama, a, nakon što bi se uverili da oštećeni spavaju, čekićem razbijali prozore na vratima vozila, oduzimali novac i vredne predmete, saopštilo je danas tužilaštvo.
Prilikom združene akcije osam policijskih uprava, na naplatnoj rampi „Koševi“ okrivljeni su lišeni slobode.
Nakon što je prema osumnjičenima najpre određeno zadržavanje, a potom i pritvor u kom se i sada nalaze, Osnovno javno tužilaštvo u Smederevu je sprovelo opsežnu i efikasnu istragu koja je trajala šest meseci, u okviru koje je ostvarena intenzivna saradnja sa agencijom Evropske unije „EUROJUST“ koja se bavi pravosudnom saradnjom u krivičnim stvarima između agencija država članica.
Tokom istrage je takođe bilo potrebno sprovesti veliki broj uviđaja, forenzičkih pregleda lica mesta, DNK veštačenja, prepoznavanja okrivljenih i ispitati veliki broj oštećenih stranih državljana, od ukupno 19 oštećenih.
Optužnicom je predloženo da se S.S., M.V. i D.Ž. oglase krivim i osude na jedinstvene kazne zatvora u trajanju od po 20 godina, a imajući u vidu broj krivičnih dela koja se okrivljenima stavljaju na teret, način i period njihovog izvršenja, kao i činjenicu da su svi okrivljeni u prethodnom periodu po više puta pravnosnažno osuđivani za ista i istovrsna krivična dela što ih čini višestrukim specijalnim povratnicima, te da su praktično bili specijalizovani za vršenje krivičnih dela na način kako je opisano i da su ih vršili u vidu zanata, kaže se u saopštenju OJT Smederevo.

AMBASADA SRBIJE HITNO REAGOVALA: Skandalozna izjava potpredsednika Vlade Severne Makedonije
AMBASADA Srbije u Skoplju izrazila je danas duboku zabrinutost povodom izjave potpredsednika Vlade Severne Makedonije zaduženog za dobro upravljanje Arbena Fetaija povodom 26. godišnjice agresije NATO-a na SR Jugoslaviju, koja "ne doprinosi izgradnji uzajamnog poštovanja između dve zemlje.
25. 03. 2025. u 19:11

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

MORALA JE DA ISPUNI 7 BIZARNIH USLOVA: Kako je Ri Sol Džu postala žena severnokorejskog lidera?
RI SOL DžU supruga severnokorejskog lidera Kim Džong Una, obavijena je velom misterije, a informacije o njihovom odnosu su ograničene i često nepotvrđene zbog zatvorenosti Severne Koreje
26. 03. 2025. u 13:12
Komentari (0)