SASLUŠANI OSUMNJIČENI IZ VOJSKE SRBIJE I ODGOVORNO LICE IZ ENERGOTOKA: Evo kako su se branili pred tužiocem
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušani su dvoje pripadnika Vojske Srbije i odgovorno lice privrednog društva "Energotok" zbog postojanja osnova sumnje da su u periodu od jula 2023. godine do marta 2024. godine izvršili krivična dela prilikom realizacije javne nabavke "Čišćenje, popravka i baždarenje rezervoara za lož ulje u TEP VMC Karaburma".
VJT Beograd
Oni su, kako se sumnja, oštetili Ministarstvo odbrane i Vojsku Srbije za iznos od 2.481.480 dinara i pribavili imovinsku korist privrednom društvu "Energotok" u iznosu od 354.480.00 dinara.
Osumnjičena, vojni službenik – referent za građevinske radove u Grupi za infrastrukturu Ljiljana K. (61) na saslušanju se branila ćutanjem. Osumnjičeni, vojni službenik – upravnik servisa termoenergetike i nadrzorni organ u postupku te javne nabavke Igor R. i odgovorno lice privrednog društva "Energotok" Milorad M. su izneli odbrane.
Nakon saslušanja tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu da osumnjičenoj Ljiljani K. odredi pritvor da ne bi uticala na svedoke i da ne bi ponovila krivično delo u kratkom vremenskom periodu.
Ljiljana K. i Igor R. terete se za krivično delo zloupotreba službenog položaja, a Milorad M. za krivična dela zloupotreba službenog položaja u podstrekavanju i zloupotreba položaja odgovornog lica.
Uskoro opširnije
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)