NASTAVAK AKCIJE U BORBI PROTIV KORUPCIJE: Hapšenje u Kraljevu - oštetila kupce, dobavljače i banke za skoro 400 miliona
U nastavku borbe protiv korupcije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, policija je uhapsila V. M. (63) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Ona se sumnjiči da je, u periodu od januara 2019. do oktobra 2022. godine, u svojstvu direktora i zakonskog zastupnika privrednog društva "Ju Ves Komerc" DOO Požega, iskorišćavanjem svog položaja i prekoračenjem granica ovlašćenja, za deo robe koju je prodavala kupcima, sačinjavala fiktivne fakture u koje je unosila podatke o količini i ceni robe, u knjigovodstvu zaduživala kupce, ali tu robu nije isporučila kupcima, niti im je izdavala fakture o kupljenoj robi.
Kako je navedeno, osumnjičena je robu prodavala za gotov novac koji je zadržala za sebe i na taj način pribavila protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 5.630.749 dinara.
Deo robe je kupcima prodavala ispod cene po kojoj je nabavljala robu praveći negativnu razliku u poslovanju privrednog subjekta "Ju Ves Komerc", za koju je primila avansne uplate od kupaca, a deo te avansno uplaćene robe nije isporučila kupcima, saopštio je MUP.
Na ovaj način je oštetila kupce, dobavljače i poslovne banke sa kojima je privredni subjekt "Ju Ves Komerc" DOO imao zaključene ugovore o kreditima, i kojima je pričinila štetu za ukupan iznos od oko 387.928.000 dinara.
Osumnjičena je, kako je navedeno, uz krivičnu prijavu, sprovedena u nadležno tužilaštvo.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Odeljenja za borbu protiv korupcije nastaviće rad na suzbijanju korupcije na teritoriji Srbije.
Preporučujemo
HAPŠENjE ZBOG PRANjA PARA: Više miliona ubačeno u legalne tokove
25. 03. 2025. u 15:20
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)