NOVOM SADU I POKRAJINI NANELI ŠTETU OD OKO 2,5 MILIONA DINARA: Uhapšeni osumnjičeni za zloupotrebu položaja odgovornog lica
POSEBNO odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, u saradnji sa Upravom kriminalističke policije Odeljenjem za borbu protiv korupcije, danas, 4. aprila, lišilo slobode osumnjičene: N.P. i S.P., zbog osnova sumnje da su izvršili, svako po jedno, produženo krivično delo Zloupotreba položaja odgovornog lica iz člana 227 Krivičnog zakonika.
FOTO:Lj.P.
U toku do sada preduzetih radnji u okviru predistražnog postupka, kako navode u ovom tužilaštvu, utvrđeno je da postoje osnovi sumnje da su u toku 2024. godine Udruženjima građana, u kojima su N.P. (41) i S.P. (44) odgovorna lica, dodeljena sredstva od Grada Novog Sada i AP Vojvodine za realizaciju pet programa, odnosno projekata, pri čemu aktivnosti na projektima nisu sprovedene. Sav novac je, kako se dodaje, potrošen na dizajniranje i štampu loga projekta, brošura, kataloga, flajera i sli čno, a osumnjičeni su davaocima sredstava podnosili lažne izveštaje o pravdanju utroška dodeljenog novca u kojima su u narativnom delu opisivali aktivnosti na programima/projektima koje se nikad nisu desile (predavanja, radionice, multimedijalne izložbe i dr.).
- Na taj način Gradu Novom Sadu i AP Vojvodini naneli su imovinsku štetu u ukupnom iznosu od 2.470.000 dinara, a fizičkim licima V.Ž.J. i V.B. pribavili protivpravnu imovinsku korist od 45.000 dinara - precizira se u saopštenju Višeg javnog tužilaštva u Novom sadu.
Na osnovu odobrenja Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, osumnjičenima je određeno zadržavanja do 48 časova, u kom roku će u skladu sa zakonom biti privedeni i saslušani u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, dok će javnost o daljim procesnim odlukama biti blagovremeno obaveštena.
Uhapšeni N. P. (1984), odgovorno lice udruženja građana „Širi pogled“ i S. P. (1981), odgovorno lice udruženja građana „Po meri građana“, oboje iz Novog Sada, kako je saopštio MUP, sumnjiče se da su, u periodu od 22. maja do 26. jula 2024. godine, u svojstvu zastupnika svojih udruženja građana zaključili ugovore o sufinansiranju projekata od javnog i društvenog interesa sa gradskim upravama Grada Novog Sada i Pokrajinskim sekretarijatom za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, u vrednosti od 2.470.000 dinara.
Preporučujemo
SUĐENjE ZA UBISTVO ANDREJA(13) : Majka i otac zločinca (15) odustali od svojih odbrana
07. 04. 2026. u 20:00
TUČA U AUTOBUSU: Muškarac ostao da leži bez svesti, hitno prevezen u Urgentni centar
07. 04. 2026. u 19:34
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)