SASLUŠAN OSUMNJIČENI ZA BACANJE MOLOTOVLJEVOG KOKTELA NA KUĆU CVEĆA: Određen mu pritvor, evo za šta se tereti
GORAN M. (55), osumnjičen da je 18. avgusta oko 6.15 časova, bacio Molotovljev koktel na ulaz u Kuću cveća, odnosno, Muzej Jugoslavije, saslušan je danas u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.
Foto: N.Fifić
Kako je saopšteno iz Tužilaštva, sumnja se da je on prišao ulaznim vratima Muzeja i iz ranca koji je nosio na leđima izvadio dve staklene flaše u kojima se nalazio benzin, zatim zapalio krpe kojim je flaše prethodno zatvorio i bacio na zid pored ulaznih vrata navedenog objekta.
Tom prilikom izbio je manji požar, koji je ugasio radnik obezbeđenja. Povređenih nije bilo.
Sudiji za prethodni postupak Prvog osnovnog suda u Beogradu podnet je predlog za određivanje pritvora , imajući u vidu da postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će osumnjičeni boravkom na slobodi ponoviti krivično delo koje mu je stavljeno na teret.
Tužilaštvo će u toku dokaznog postupka će prikupiti dokaze i utvrđiti tačno i potpuno činjenično stanje na osnovu koga će doneti odluku o daljem postupanju.
Kako je ranije objavljeno, osumnjičeni nije bežao, već je mirno sačekao policiju. Kada su stigli, dok su mu stavljali lisice na ruke, navodno im je kazao da je imao nameru da "zapali ustaško leglo". Po nalogu tužilaštva, policija je uzela snimke nadzornih kamera, koji će se koristiti kao dokaz tokom istrage.
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)