OPASAN GRAĐEVINSKI OTPAD ISTOVAREN KOD SUBOTICE: Krivična prijava protiv vlasnica firme

Ana Đokić

22. 12. 2025. u 13:06

POLICIJA u Subotici podnela je krivične prijave protiv I. C. (40) i N. L. (61) iz Subotice zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo nepreduzimanje mera zaštite životne sredine.

ОПАСАН ГРАЂЕВИНСКИ ОТПАД ИСТОВАРЕН КОД СУБОТИЦЕ: Кривична пријава против власница фирме

Foto: Depositphotos

Sumnja se da su one u svojstvu vlasnica firme iz Subotice, tokom protekla tri meseca, građevinski materijal koji je nastao kao otpad nakon rušenja jedne subotičke fabrike, a koji nije bio ispitan po propisima, skladištile na parceli u okolini Subotice.

Takođe, zbog sumnje da je kao odgovorno lice jednog preduzeća iz okoline Novog Sada, učestvovao u rušenju ove subotičke fabrike mimo propisa koji regulišu ovu oblast, krivična prijava je podneta protiv T. I. (44) za krivično delo neovlašćeno bavljenje određenom delatnošću.

Po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Subotici, policija je podnela i krivičnu prijavu za krivično delo unošenje opasnih materija, protiv S. D. (35) iz Subotice, čije preduzeće je propustilo da opasne materije iz ostataka srušene fabrike, na propisan način skladišti i obezbedi.

(Telegraf)

BONUS VIDEO:

DRAMA U BEOGRADU: Četvorica nasilnika uhapšeni usred dana! 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

VIDELI STE OVE REKLAME? Otkriveno da li stvarno pomažu za brzi gubitak težine, drastično bolju kondiciju, čudo od tela za 28 dana!