OGLASIO SE DAČIĆ O UBISTVU NA SENJAKU: "Nema dan ranije, ili kasnije..."

MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da su svi koji su povezani sa ubistvom na Senjaku uhapšeni u rekordnom roku i da država mora da pokaže da nema zaštićenih.

ОГЛАСИО СЕ ДАЧИЋ О УБИСТВУ НА СЕЊАКУ: Нема дан раније, или касније...

Foto: Prontscreen/Instagram/ivica.dacic.rs

Ministar Dačić rekao je za TV Prva da je reakcija policije nakon prijave nestanka Aleksandra Nešovića ekspresno reagovala.

- Čim je policija dobila informaciju o tome šta se desilo, od strane supruge koja je to prijavila, hitno su svi uhapšeni - rekao je on za i ocenio da je ubistvo na Senjaku "monstruozan zločin".

Na pitanje zašto je Veselin Milić uhapšen dan kasnije, odgovorio je da u ovakvim situacijama "nema dan ranije ili kasnije", da je policija išla po redu i da su sva hapšenja izvršena u rekordnom roku, prenosi Telegraf.

Istakao je da je Milić postavljen od strane prethodnih ministra da bude načelnik beogradske policije i da je on odmah istog dana potpisao rešenje o udaljenju iz službe.

- Ja sam istog dana kada se to desilo ukinuo odluku o upućivanju. Njega su prethodni ministri uputili, pošto vi znate da on jedno vreme nije bio na tom mestu. Onda je postavljen od strane prethodnih ministara za pomoćnika direktora i upućen da bude načelnik PU Beograd i sada tu funkciju obavlja zamenik. Ja sam istog dana ukinuo to njegovo upućivanje - rekao je Dačić.

Odgovarajući na pitanje da li je istina da je nakon ubistva na Senjaku želeo da podnese ostavku, odgovorio je da se u Ministarstvu unutrašnjih poslova i u policiji ne raspravlja o ostavkama, nego o tome ko je kriv.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

OVO PIĆE SVI PIJU, A OVO NISU ZNALI: Pola veka prirodne snage iz Bujanovca koja je osvojila region