DA PRIKRIJE MANJAK, PODIGLA NOVAC SA RAČUNA KLIJENTA: Uhapšena radnica pošte osumnjičena za zloupotrebu

NA osnovu naloga Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapšena je S.M. zbog osnovane sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba poverenja u obavljanju privredne delatnosti iz člana 224a Krivičnog zakonika i krivično delo posluga iz člana 365 Krivičnog zakonika.

ДА ПРИКРИЈЕ МАЊАК, ПОДИГЛА  НОВАЦ СА РАЧУНА КЛИЈЕНТА: Ухапшена радница поште осумњичена за злоупотребу

FOTO:Lj.P.

Kako se navodi u saopštrenju Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, u toku predistražnog postupka utvrđeno je da postoje osnovi sumnje da je osumnjičena od februara do avgusta 2025. godine, u svojstvu odgovornog računopolagača jedne od radnih jedinica Pošta Srbije d.o.o., u nameri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist, neispravnim rukovanjem blagajne prouzrokovala manjak u blagajni u ukupnom iznosu od 1.400.056,78 dinara, u kom iznosu je i nastupila šteta za navedeno privredno društvo.

- Zatim, u nameri da prikrije nastali manjak, osumnjičena je bez ovlašćenja podigla novčana sredstva sa tekućeg računa klijenta „Banke Poštanske štedionice“ a.d. Beograd, kako bi privremeno prikrila nastali manjak u blagajni pošte, te je neovlašćeni podignuti novčani iznos naknadno uplatom na tekući račun vratila klijentu Banke - navodi se dalje u saopštenju novosadskog VJT.

Osumnjičena S.M. će u skladu sa zakonom biti privedena i saslušana u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu na okolnost krivičnih dela kojoj se stavljaju na teret.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

TOS PROMOVIŠE LETOVANJE U SRBIJI: Kada detaljno upoznate naše prelepe planine, nema šanse da im odolite