NOSIO EKSPLOZIV PENTRIT: Pokrenuta istraga protiv Đ.M. iz Zemuna
VIŠE javno tužilaštvo u Novom Sadu pokrenulo je istragu protiv osumnjičenog Đ.M. (28) iz Zemuna, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija iz člaana 348, stav 4 u vezi stava 2 Krivičnog zakonika, za koje je zaprećena kazna zatvora od dve do 12 godina.

Foto: N. Kočović
Naredbom o sprovođenju istrage, kako je danas saopštilo VJT, osumnjičenom se stavlja na teret da je između ostalog, nosio i eksploziv pentrit u velikoj količini, iako to minsko eksplozivno sredstvo nije dozvoljeno građanima da ga nabaljaju, drže i nose.
Osumnjičeni je saslušan pred javnim tužiocem, te mu je sudija za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu odredio pritvor u trajanju do 30 dana, na osnovu čl.211 st.1 tač.3 i 4 ZKP, odnosno zbog bojazni da bi ostankom na slobodi mogao da nastavi sa vršenjem krivičnog dela, odnosno na uznimerenje javnosti do koga je došlo a koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka, a kako je tužilaštvo predložilo.
U nastavku istrage prikupšiće se svi dokazi i sprovesti sve potrebne dokazne radnje radi donošenja javnotužilačke odluke.
Preporučujemo

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)