UPRAVO FOTOGRAFISANO: Šta se dešava sa Fristajlerom - dve trećine splava i dalje pod vodom (FOTO)

Andrijana Nešić

02. 01. 2023. u 14:38

BEOGRADSKI splav "Fristajler" potonuo je tokom dočeka Nove godine, a ni dva dana nakon incidenta nije izvučen iz Save već se i dalje dve trećine nalazi pod vodom.

УПРАВО ФОТОГРАФИСАНО: Шта се дешава са Фристајлером - две трећине сплава и даље под водом (ФОТО)

Foto: Novosti

Podsetimo, u novogodišnjoj noći kada se desio incident policija je evakuaisala goste, a nekoliko osoba je dobilo medicinsku pomoć zbog posekotina. Na teren su bile upućene dve ekipe Hitne pomoći.

U trenutku kad je krenuo da tone, gosti su panično krenuli da istrčavaju napolje kroz vodu, u novogodišnjim toalaletama.

Šef smene u Komandno-operativnom centru MUP-a Srbije pukovnik policije Igor Vasić rekao je da je policija tokom novogodišnje noći sprečila teže posledice delimičnog potonuća splava "Fristajler" na novobeogradskoj obali Save.

- Voda je počela da prodire na splav "Fristajler" petnaestak minuta posle ponoći, a brzom intervencijom pripadnika Sektora za vanredne situacije sa Novog Beograda i Jedinice za bezbednost na rekama izbegnute su veće posledice. Sem materijalne štete, nije bilo povređenih i nastradalih, a u toku dana ćemo imati više detalja kada se završi uviđaj - rekao je Vasić.

Splav su ronioci privezali sajlama kako ne bi nastavio dalje da tone.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (4)

EVROPA U ŠOKU! UEFA uvodi neverovatnu promenu u fudbal