ZA UBISTVO SLOBODANA PO 20 GODINA ZATVORA: U Zaječaru prvostepeno osuđeni momak i devojka
VIŠI sud u Zaječaru objavio je presudu kojom su Z. T. (44), iz Zaječara, i njegova devojka A. S. (47), iz Zemuna, krivi zbog teškog ubistva Slobodana Zdravkovića (76), koje se desilo krajem februara prošle godine, saznaju “Novosti”. Njima je, nepravosnažno, izrečena kazna od po 20 godina zatvora.

Arhiva Novosti
Muškarac, koji je po svemu sudeći zavisnik od narkotika, sumnjiči se da je zajedno sa devojkom koja je čuvala stražu preskočio ogradu, ušao u kuću i sa više udaraca tupim predmetom prvo onesvestio Slobodana, vezao mu ruke selotejpom i kanapom na leđa, stavio selotejp preko usta, pa ga pretukao nasmrt, nezvanično saznajemo.
Ubica je takođe ukrao laptop i zlatni lanac sa priveskom. Ranije je Zdravković dedi ubice prodao auto i motornu testeru, a ovaj ga je optužio da su one pokvarene. Iako je to bilo pre nekoliko godina, unuk je došao i tražio da mu vrati pare, što je Slobodan odbijao i rekao da ne snosi odgovornost.
Kako nezvanično saznajemo Z. T. je bio u apstinencijalnoj krizi. Policija je pregledala snimak i videla njegov automobil kako prolazi pored kuće penzionera, posle čega je on odmah priznao ubistvo.
U Višem javnom tužilaštvu nam je rečeno da su oni tražili kaznu doživotnog zatvora za Z. T. I A.S. i da će se žaliti na presudu.
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)