NEMA DNK TRAGA BRAĆE RAKOČEVIĆ NA ČAURI METKA: Novi detalji suđenja zbog ubistva na Banjici
NA čauri metka kojim je ubijen Filip Lepojević 2020. godine na Banjici nalazi se samo njegov DNK trag. DNK traga od braće Rakočević, Petra, Radovana i Uroša, koji su optuženi za njegovo ubistvo, na toj čauri nema.
Foto I.Marinković/Fejsbuk
Ovo je utvrdilo dodatno veštačenje, koje je uradila doktor Miljana Kecmanovića sa Biološkog fakulteta i pojasnila ga na jučerašnjem suđenju braći u Višem sudu u Beogradu.
Analizom pet metaka koji su se nalazili u okviru tog pištolja CZ M70 iz kojeg je pucano utvrđeno je da je na njima mešoviti DNK, a da je većinski od ubijenog Lepojevića. Kako je objasnila veštak Kecmanović, na tim mecima postoje manjinske varijante, koje se delimično poklapaju sa DNK Petra i Uroša, ali ne može se tvrditi da je to DNK trag jednog od njih, kao što se isto tako ne može ni isključiti.
Iznoseći odbranu Petar Rakočević je ispričao da je Lepojević imao pištolj i da ga je on udario po njemu, pa je ispao na zemlju. Petar ga je prvi zgrabio i onda drškom udario Filipa po glavi, a potom i sa cevi kada je, kako je tvrdio, pištolj opalio, a Filip pao na zemlju. Lepojevićevi prijatelji Aleksa Đukanović i Ivan Nović su na suđenju tvrdili da on nije imao pištolj.
Veštak balističar Miloš Kopečni utvrdio je da je taj pištolj CZ M70 tehnički i funkcionalno bio ispravan. Na pitanje branioca Ivane Ostojić on je odgovorio da taj model može da opali usled udara i bez potezanja obarača, ali i ne mora.
- U praksi je bilo i jednih i drugih slučajeva. Taj model osim osnovnog nema dodatne sigurnosne sisteme koji sprečavaju neželjena opaljenja. U praksi je bilo opaljenja ovog pištolja prilikom udara, ali je potrebno da udarac bude jak u predelu drške - objasnio je balističar Kopečni.
Sud je odredio da se uradi dopunsko veštačenje pištolja da se vidi da li može slučajno da opali. Veće je odbilo i predlog branilaca da se Petar i Radovan Rakočević puste na slobodu ili u kućni pritvor, jer su u pritvoru već dve godine i tri meseca.
Preporučujemo
INSPEKTOR POLICIJE POTVRDIO PRIČU BRAĆE RAKOČEVIĆ: Imali smo saznanja da će ih napasti
13. 06. 2022. u 14:41
"ZAKUCAO" SE U BANDERU: Saobraćajna nesreća kod Sava centra u Beogradu
11. 03. 2026. u 21:31
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)