PAŠAJLIĆ PRIZNAO DA JE DRŽAO ZATOČENU ĆERKU: Negirao da je tukao devojku
UROŠ Pašajlić priznao je danas na suđenju u prvom osnovnom sudu da je u stanu u Mirijevu držao zatočenu ćerkicu L. P. (8), ali da ne priznaje da je počinio krivično delo nasilje u porodici na štetu ćerke. On je mirnim tonom objasnio da je devojčicu držao zaključanu u stanu zbog konzumiranja narkotika i teške situacije u kojoj se nalazio.
Foto: Novosti/MUP
Pašajlić je u sudnici negirao i da je tukao, zlostavljao i držao zatvorenu svoju devojku Ivanu L. Kazao je da nije počinio krivična dela nasilje u porodici i zlostavljanje i mučenje učinjeno na njenu štetu.
- Ovo za dete priznajem, a za ženu ne - mirno je rekao Pašajlić, koji će odbranu izneti na sledećem pretresu početkom oktobra.
Njegov branilac Nemanja Lukić dostavio je sudu dokument Centra za socijalni rad Zvezdara u kom se, kako je rekao, navodi da je Pašajlić priznao svoju grešku i odrekao se roditeljskog prava.
Advokat je zatim naveo da odbrana osporava pravnu kvalifikaciju za krivično delo nasilje u prodici, te da navedeni opis izvršenja, koji on priznaje, odgovara više krivičnom delu zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica.
Lukić je predložio sudu da se ispita svedok koji je bio zajedno sa Ivanom L. i Pašajlićem kritičnom prilikom, kao i da se uradi neuropsihijatrijsko veštačenje oštećene Ivane na okolnosti da li je zbog upotrebe narkotika sklona izmišljanju.
Na početku suđenja Pašajlić je rekao da je neozenjen i nezaposlen, a da je po zanimanju programer. Završio je srednju školu za veb dizajn u Hamburgu. Kazao je da mu je poslednje prebivalište bilo u Borči, ali da ga više nema i da od imovine ima samo automobil. Naveo je i da je davno osuđivan zbog korišćenja narkotika nakon što mu je umro otac.
I odbrana i tužilaštvo tražili su da suđenje bude zatvoreno za javnost kada se bude pričalo o devojčici, na šta je sudija odgovorio da je razmišljao o tome i da javnost za sada neće biti isključena sa suđenja.
Pašajlić se nalazi u pritvoru od 28. marta, kada je uhapšen,nakon što je njegovo dete u strahovito zapuštenom stanju i izgladnelo pronađeno samo u kadi kupatila i zaključano u stanu. Policija je ušla u stan nakon što ga je devojka Ivana L. prijavila za nasilje i policiji ispričala da drži dete zatvoreno u stanu.
Tužilaštvo je ranije najavilo da će tražiti da se Pašajlić za sva krivična dela osudi na maksimalne kazne i da mu se izrekne obavezno lečenje zavisnosti od narkotika i alkohola.
Preporučujemo
VELIKI POŽAR NA ČUKARICI: Vatra preti da "proguta" objekat i automobile na parkingu
17. 03. 2026. u 15:39
MRTAV PIJAN POLOMIO ŽENI LOBANjU? Udarao je pesnicama nakon svađe - užas na Zvezdari
17. 03. 2026. u 15:27
AUTOM POKOSIO BICIKLISTU U NOVOM SADU: Muškarac hitno prevezen u bolnicu
17. 03. 2026. u 14:18
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)