UBILA PENZIONERA ZBOG NAVODNOG NAPADA: Doneta presuda za zločin na Vračaru
FATIMA Zumberović (41) osuđena je danas u Višem sudu u Beogradu za ubistvo Dragana Vasiljevića (71) na Vračaru u februaru 2023. godine na pet godina zatvora. Sud je opozvao njenu raniju uslovnu osudu od osam meseci zatvora za tešku krađu, pa je osudio na jedinstvenu kaznu od pet godina i četiri meseca zatvora.

Foto: Z. Jovanović/Fejsbuk
Kako se Fatima Zumberović već dve godine nalazi u pritvoru, koji joj je sud sada i produžio, ostalo joj je još nešto više od tri godine da izdrži kaznu.
Sudija Olivera Đurić kazala je da sud nije prihvatio tezu branioca da je u pitanju bila nužna odbrana, imajući u vidu nelogičnosti prilikom iznošenja odbrane, vreme koje se zadržala u Vasiljevićevom stanu i jer kaže da se ne seća svega.
- Psihijatar je rekao da vam sećanje nije kompromitovano i da ste bili svesni svega. Tvrdili ste da vas je Vasiljević napao i bacio na krevet i da ste ga ležeći uboli nožem, ali sudski veštak medicinske struke je utvrdio da ste oboje bili uspravni, kada ste ga uboli. Zato sud nije prihvatio da ste napadnuti i da ste se branili. Na kraju ste i rekli da ste se polako udaljili kući, a na snimku kamere se vidi da ste otišli taksijem i uz to ste uzeli još i njegove telefone - objasnila je sudija Đurić.
Ona je kazala i da je pritvor produžen zbog opasnosti od bekstva, jer osuđena nema boravište, pošto tu gde je bila ono više ne postoji, a i već je osuđivana za tešku krađu, pa postoji opasnost da ponovi krivično delo.
Fatima je inače kod Vasiljevića čistila stan. Tvrdila je da je tog dana završila čišćenje i da joj on nije dao da ode. Napao je i zapretio joj nožem, pa je ona dohvatila staklenu flašu i njome ga udarila po glavi. Tada mu je otela nož i ubola ga četiri puta. Vasiljevića je mrtvog sutradan pronašao rođak, jer mu se nije javljao na telefon, pa je došao u stan da ga potraži.

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

RUDAN UZBURKALA HRVATSKU SLIKAMA IZ WC-a: "Živimo li u istoj zemlji?" Objavom izazvala lavinu komentara
SPISATELjICA Vedrana Rudan (75) ponovno je podigla prašinu na društvenim mrežama. Ovoga puta, pažnju javnosti nije izazvao njen tekst, već fotografije koje je podelila.
20. 09. 2025. u 17:42
Komentari (0)