SUĐENJE KRIMINALNOJ GRUPI VELJKA BELIVUKA: Preslušavani razgovori Vukodlaka i Fontane
U Specijalnom sudu u Beogradu danas su ,u nastavku suđenja pripadnicima kriminalne grupe Veljka Belivuka, preslušavani audio zapisi međusobnih razgovora optuženih, ali i sa članovima porodice, prijateljima, saradnicima...
Foto: P. Milošević
Prethodno su okrivljeni i njihovi advokati zatražili izuzeće postupajućeg tužioca za organizovani kriminal Saše Ivanića i glavnog tužioca Mladena Nenadića, ali je sudsko veće ove zahteve odbilo!
U najvećoj sudnici, broj 1, najpre je preslušan razgovor Belivuka i njegove supruge Bojane zabeležen o 15. septembra 2020. godine, na kom se čuje da pričaju o prekidačima, koje je doneo "Spale". Tužilaštvo tvrdi da je taj razgovor Belivuk obavio sa telefona Nikole Spasojevića, jednog od okrivljenih-saradnika.
Naredni razgovor je, prema navodima iz optužnice, vođen u kući u Tršiću,pored Loznice, čiji su vlasnici optuženi bračni par Slađana Sekulić i Vlado Georgijev. U toj komunikaciji Belivuk pominje nadimak "Kratos", koje je, kako tvrdi JTOK, na kriptovanoj aplikaciji "Skaj" koristio drugooptuženi Marko Miljković. Tog trenutka je za govornicu izašao Belivuk i rekao da Miljkovića nikada nije zvao tim nadimkom.
Pušten je i audio snimak Miloša Budimira, gde on u razgovoru sa ženskom osobom pominje da je "kod Ikee". To se dešavalo 9.decembra 2020. i JTOK tvrdi da je to dokaz da je ovaj optuženi bio u blizini mesta otmice ili pratnje nakon kidnapovanja Nišlije Milana Ljepoje, koji je tog dana i ubijen u kući u Ritopeku.
KODNA IMENA
BEZBEDNOSNE službe su u spisima predmete vodile Veljka Belivuka pod kodnim imenom "Vukdolak". Tako su i zabeleženi tajno snimnjeni razgovori,koje je vodio provoptuženi u ovom predmetu. Kodno ime drugog optuženog Miloša Budimira ,čiji su razgovori juče puštani u sudnici bilo je - Fontana.
Ljepoju su, prema navodima iz optužnice, pripadnici grupe namamili u ovu vikendicu tako što su mu ponudili kupovinu blindiranog automobila. Javno tužilaštvo za organizovani kriminal u optužnici navodi da su ga po dolasku u kuću odveli u skrivenu prostoriju i ubili, a ostatke njegovog tela samleli i prosuli u Dunav.
Inače, na samom početku nastavka glavnog pretresa nekoliko optuženih i njihov branilac tražili su izuzeće tužioca, koji postupa u ovom predmetu Saše Ivanića i Javnog tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića. Advokat Dejan Lazarević, koji zastupa nekoliko okrivljenih, optužio je tužioca da je "sakrio određene dokaze". Posle njega i Belivuk, Miljković i Miloš Budimir su se pridružili njegovim rečima.
Ove zahteve je postupajuća sudija odbacila navodeći da je već nekoliko puta odlučivano o ovim istim zahtevima.
Suđenje se nastavlja sutra.
Preporučujemo
VOZILA DEVOJKA? Preokret u istrazi saobraćajne nesreće kod Vladičinog Hana
19. 05. 2026. u 22:26
UBIO KUMU, SAD IDE NA LEČENjE: Utvrđeno da Gagulić boluje od trajnog duševnog oboljenja
19. 05. 2026. u 22:10
IZBO ŽENU NOŽEM SA LEĐA: Optužen napadač na staricu na Novom Beogradu
19. 05. 2026. u 21:43
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)