TRAŽE DA SE OGNJEN BRANI SA SLOBODE: Aleksinčani ponovo ispred niškog suda
PRIJATELjI, rodbina i školski drugovi Ognjena Petkovića (18) iz Aleksinca, osumnjičenog da je u tuči sredinom maja teško povredio Aleksu Stojmenovića (25) koji je nakon toga preminuo, okupili su se ispred zgrade suda u Nišu drugu nedelju zaredom uz apel da se optuženi brani sa slobode.

Foto J. Ćosin
Prema rečima majke osumnjičenog Ognjena, Danijele Petković (na slici), on je u pritvoru gotovo dva meseca, a na osnovu snimka sa kamera iz restorana vidi se da udarac u glavu, i to pivskom flašom, Aleksi zadaje neko drugi. Odluku o pritvoru Viši sud u Nišu trebalo bi da donese danas, a u Tužilaštvu kažu da je predmet u fazi istrage.
- Ovim putem apelujem da dete pusti kući, a da mu se oduzmu isprave, jer on neće pobeći iz zemlje - rekla je Danijela Petković.

Foto J. Ćosin
Porodica i prijatelji tvrde da na prvobitnom snimku koji se pojavio u javnosti nedostaje 89 sekundi i traže da se osumnjičeni srednjoškolac brani sa slobode ili da mu se odredi kućni pritvor.
Posle tuče u jednom aleksinačkom lokalu u kojem je zadobio teške povrede glave, Aleksa Stojmenović je preminuo u niškom Kliničkom centru. Nekoliko dana kasnije, uhapšena su trojica mladića od kojih se Ognjen Petković sumnjiči da je izvršilac krivičnog dela, a nakon toga je uhapšena i vlasnica restorana zbog sumnje da je sakrila digitalni rekorder za video-nadzor i tako ometala istragu.
Naposletku, policija je uhapsila i dvojicu tinejdžera za koje se sumnja da su učestvovala u tuči.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)