SRBIN UBIO NAJBOLJEG DRUGA , PA TELO ZAPALIO U ŠUMI: Sud u Švajcarskoj potvrdio presudu Zdravku, robijaće 16 godina!

Tatjana Marković

19. 04. 2022. u 17:51

SRPSKI državljanin Zdravko F. (38) osuđen je na 16 godina zatvora u Švajcarskoj, zbog ubistva prijatelja kik-boksera Branislava I, takođe Srbina, a ovu odluku potvrdio je Vrhovni federalni sud.

СРБИН УБИО НАЈБОЉЕГ ДРУГА , ПА ТЕЛО ЗАПАЛИО У ШУМИ: Суд у Швајцарској потврдио пресуду Здравку, робијаће 16 година!

Foto: Printscreen

Naime, Zdravko je osumnjičen da je u julu 2017. godine dva puta tupim predmetom udario u glavu svog prijatelja, a da je potom telo odneo u šumu i pokušao da zapali.

- Prvom presudom, Kantonalni sud u Sent Galenu osudio je Srbina na 16 godina zatvora i na 15 godina proterivanja iz zemlje, nakon odslužene zatvorske kazne, čime je potvrđena presuda okružnog suda. Na ovu presudu prvobitno je uložena žalba, koja je odbijena - prenosi švajcarski Tagblat.

Ovaj medij navodi da je optuženi Srbin tražio oslobađajuću presudu za obe izrečene kazne, što je odbijeno i konačna presuda izrečena je juče.

Federalni vrhovni sud u svom razmatranju navo je da je Kantonalni sud pružio dovoljno pravnih dokaza da je srpski državljanin počinilac, što su potvrdili i tragovi dnk na mestu zločina, uprkos tome što oružje ubistva nije pronađeno.

Kao motiv navodi se da je Zdravko ubio Branislava kako bi izbegao vraćanje novca, koji je pozajmio od njega, kako bi pokrio svoja kockarska dugovanja.

BONUS VIDEO - TRI KOVČEGA ZA UBIJENU PORODICU: Na Ateničkom groblju u Čačku sahranjeni Glišovići

Kurir.rs

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

RUSIJA NA NOGAMA: Putin otkrio kakvo je stanje na frontu