NAPAD NA SPC NA KIM: Polomljen jarbol i odneta zastava SPC iz dvorišta crkve u Lipljanu
TOKOM noći nepoznati počnioci skinuli su jarbol, isekli i odneli zastavu srpske pravoslavne crkve koja se nalazila u dvorištu crkve Svetih Flora i Lavra i Vavedenja Presvete Bogorodice u Lipljanu, naveo je za Kosovo onlajn crkvenjak Jovica Mirić.

Foto D. Zečević
Mirić objašnjava da je kada je došao na posao u 7.55 časova zatekao policijsku jedinicu u dvorištu crkve.
-Oni su to preko noći uradili, ne samo u Lipljanu, već i u Gračanici. To je bilo sve organizovano. Zbog čega, pitao sam policiju tokom uviđaja. Šta se ovo dešava, kazao je Mirić.
On dodaje da nadzorne kamere ne rade, ali da očekuje da se snimak pojavi na društvenim mrežama.
Zastava SPC biće ponovo postavljena do petka, dodao je Mirić.
kosovo-online.com
Preporučujemo

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - KRAH BRAKA ANE IVANOVIĆ I BASTIJANA: Švajnštajger skinuo burmu (FOTO)
AKO se uopšte i sumnjalo u razvod Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera, sada dileme više nema.
18. 04. 2025. u 07:51
Komentari (1)