OTIMAO NOVAC OD NESREĆNIH LJUDI: Vozač hitne pomoći uhapšen zbog prevare
OSNOVNO javno tužilaštvo u Pančevu je u saradnji sa PU Pančevo PS Kovačica uhapsilo S. A. (32) zbog prevare.

CK Požarevac
Sumnja se da je od avgusta 2024. godine do 3. 12. 2024. g. u Debeljači, u nameri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist, kao vozač Hitne pomoći koji je prevozio pacijente na dijalizu u OB Pančevo, lažno prikazao oštećenom S. P. da može da sredi da se uradi transplantacija bubrega za suprugu oštećenog.
- Uhapšeni je rekao da je preko lekara sredio da se vidi da li donatorski bubreg odgovara supruzi oštećenog, ali da je za potrebe pripreme transplantacije i troškove lečenja na VMA potrebno da da novčani iznos, koji novčani iznos od 3.148.100,00 dinara je oštećeni predao S. A. prilikom vožnje supruge oštećenog na dijalizu, koji iznos je S. A. preuzeo dok lečenje nije ugovorio.
Po nalogu dežurne javne tužiteljke OJT Pančevo protiv S. A. određeno je zadržavanje u trajanju od 48 časova i tužilaštvo je donelo naredbu o sprovođenju istrage.
Nakon saslušanja S. A. tužilaštvo je predložilo određivanje pritvora zbog sumnje da će ometati postupak uticanjem na oštećenog i da bi u kratkom vremenskom periodu mogao ponoviti krivično delo, po osnovu kog predloga je Osnovni sud u Pančevu prema S. A. odredio pritvor.
(Kurir)
Preporučujemo

TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA KOD PRIJEPOLjA: Telo muškarca pronađeno u prevrnutom vozilu
04. 12. 2024. u 09:38

VELIKI PREOKRET U NAJBRUTALNIJEM RATU: Uz pomoć Putina pao glavni grad, Rusija dobija vojnu bazu od neprocenjivog značaja?
DOGODIO se preokret u najbrutalnijem ratu i to zahvaljujući Vladimiru Putinu, predsedniku Rusije. Naime, sudanske oružane snage zauzele su Kartum izbacivši iz delova sudanskog glavnog grada pobunjenike iz Snaga za brzu podršku. Reč je o važnoj prekretnici u sukobu koji tu afričku zemlju pustoši već dve godine.
31. 03. 2025. u 08:39

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)