OPTUŽEN ZA MUČENJA I UBISTVO U SELU ZLAŠ: Mustafa prvi put pred Specijalnim sudom u Hagu
PRVI optuženi pred Specijalnim sudom za ratne zločine na KiM Saljih Mustafa pojavio se danas prvi put od hapšenja 24. septembra u sudnici u Hagu.
Foto: Printskrin
Sudija za prethodni postupak Nikola Giju pročitao je da se on tereti po četiri tačke optužnice za ratni zločin - proizvoljno lišavanje slobode, surovo postupanje, mučenje i ubistvo. Sudski službenik kasnije je detaljnije objasnio da se radi o zločinima počinjenim na imanju Zlaš, koje je služilo kao zatvor, u periodu od 1.aprila 1999. do 19. aprila 1999. koji je služilo kao zatvor. U optužnici se pominje šest žrtava. Mustafa je, navedeno je, direktno kao član udruženog zločinačkog poduhvata učetvovao u zločinima, alternativno pomagao njih i bio svestan da ubistvo može da bude izvršeno.
Njemu je pročitana optužnica, za koju je potvrdio da razume njen sadržaj. Rekao je da je "građanin Kosova i da je diplomirani ekonomista i savetnik u Ministarstvu odbrane Kosova".
On je odlučio da se o optužnici ne izjasni danas, to će učiniti kasnije, kada se konsultuje sa advokatom.
Mustafa ostaje u pritvoru, a naredno pojavljivanje pred sudom biće sledeće nedelje.
Preporučujemo
POVREĐENE TRI ŽENE I DETE: Težak udes u Jajincima, zakucala se tri vozila
30. 05. 2026. u 21:38
HAOS U BEOGRADU: Našao ženi poruke u telefonu, pa dobio i batine
30. 05. 2026. u 15:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)