NASTAVAK SUĐENJA MALČANSKOM BERBERINU Danas svedoče veštaci Zavoda za sudsku medicinu

Новости онлине/ Ј.Ћ.

14. 10. 2020. u 09:08

PRED Višim sudom u Nišu danas se nastavlja suđenje Ninoslavu Jovanoviću, poznatijem kao Malčanski berberin, koji je krajem prošle godine oteo 12-godišnju devojčicu Moniku K. iz sela Suvi Do.

НАСТАВАК СУЂЕЊА МАЛЧАНСКОМ БЕРБЕРИНУ Данас сведоче вештаци Завода за судску медицину

Foto: D. Alihodžić

Danas će biti ispitan prof. dr Goran Ilić, direktor Zavoda za sudsku medicinu u Nišu, kao i specijalista ove ustanove Aleksandra Antić.

Na prethodnom ročištu, 2. oktobra, o zločinu je svedočila devojčica koju je Jovanović krajem prošle godine oteo na putu do škole.

Devojčica koja ima status posebno osetljivog svedoka ispitivana je iz posebne prostorije, u prisustvu stručnog lica Centra za socijalni rad i upotrebom tehničkih sredstava za prenos slike i zvuka.

Roditelji otete devojčice su po završetku ročišta rekli da je njihova ćerka više od dva sata govorila o detaljima koji ni njima nisu bili poznati.

U sudskom postupku, koji se protiv Jovanovića vodi pred Višim sudom u Nišu, do sada su saslušani i lekari Specijalne zatvorske bolnice u Beogradu koji su obavili psihijatrijsko veštačenje optuženog i lekari Kliničkog centra Niš koji su lečili devojčicu nakon otmice.

Jovanović je optužen da je devojčicu oteo 20. decembra prošle godine u Brzom Brodu kod Niša na putu ka školi, a ona je pronađena 29. decembra u napuštenoj kući u Pasjači, posle potrage u kojoj je učestvovalo više stotina policajaca, pripadnika odreda Žandarmerije i građana.

On je uhapšen 5. januara ove godine na groblju u Malči, svega stotinak metara dalje od kuće u kojoj je živeo.

Istraga protiv njega pokrenuta je zbog krivičnih dela otmice i silovanja deteta, za šta se može izreći kazna zatvora od najmanje 10 godina ili kazna doživotnog zatvora.

Jovanović je zbog ranijeg silovanja i seksualnog uznemiravanja devojaka proveo 22 godine u zatvoru.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NJEGOV ALKOHOL: Tramp navodno ima porok kojem ne može da odoli - iz Bele kuće oštro demantovali

"NjEGOV ALKOHOL": Tramp navodno ima porok kojem ne može da odoli - iz Bele kuće oštro demantovali

PREMA tvrdnjama jednog službenika iz Bele kuće, predsednik SAD Donald Tramp konzumira izuzetno velike količine slatkiša. Opšte je poznato da je Tramp veliki ljubitelj kole lajt, do te mere da je u Ovalnoj sobi instalirano posebno dugme za taj napitak. Međutim, ono što mnoge njegove pristalice možda ne znaju jeste da je Tramp, sudeći prema izjavama sadašnjih i bivših službenika, saradnika i bliskih prijatelja, dugogodišnji samoprozvani zaljubljenik u slatko.

10. 05. 2025. u 12:21

Komentari (0)

DOPING AFERA MU NE MOŽE NIŠTA: Italijan dobio najviše priznanje