IZAZVAO SMRT VOZAČA GSP: Adam Rakočević osuđen na 3 godine i 2 meseca zatvora
Adam Rakočević iz Beograda osuđen je danas u Višem Sudu u Beogradu na jedinstvenu kaznu od 3 godine i 2 meseca zatvora za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja i držanje narkotika.

Foto: Arhiva
Njemu se sudilo jer je u februaru izazvao saobraćajnu nesreću u Zemunu, u kojoj je poginuo vozač GSP autobusa Bojan Perać.
U optužnici je navedeno da je prošao kroz crveno svetlo na raskrsnici Cara Dušana i Tršćanske ulice i vozeći oko 50 kilometara na sat zakucao se u autobus "45", kojeg je udarac odgurnuo u suprotnu traku baš kad je naišao autobus na liniji "15", kojim je upravljao Perać. U tom udesu još dvoje putnika iz autobusa je povređeno. Test je pokazao da je Rakočević u krvi imao marihuanu, a na uviđaju u njegvom "pežou" pronađena je jedna kesica istog narkotika, za koju je rekao da je bila za ličnu upotrebu.
Rakočević je zbog izazivanja udesa dobio 2 godine i 6 meseci zatvora, a za držanje marihuane 3 meseca zatvora. U jedinstvenu kaznu mu je i uračunata i kazna od 6 meseci kućnog zatvora zbog nezakonitog držanja pištolja, a koju je on prekršio kada je izašao napolje i izazvao udes.
Preporučujemo

SMRT VOZAČA GSP: Adam priznao krivicu - reči koje je izgovorio na pripremnom ročištu
12. 10. 2020. u 17:12

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)