OSUDILI GA ZA OBLJUBU, PA OSLOBODILI: Nesvakidašnja odluka Krivičnog veća Višeg suda u Zaječaru
KRIVIČNO veće Višeg suda u Zaječaru poništilo je presudu, kojom je Lj. S. (50), iz okoline tog mesta, oglašen krivim zbog obljube nad nemoćnim licem M. M. (33), koja je tom prilikom ostala trudna i rodila devojčicu.

Viši sud u Zaječaru
Prvostepena presuda od pet godina zatvora preinačena je u oslobađajuću, zbog čega je Više javno tužilaštvo iz tog grada podnelo žalbu Apelacionom sudu u Nišu.
Slučaj je u žižu javnosti dospeo pre nekoliko meseci nakon što je devojčica smeštena u hraniteljsku porodicu, a ocu je oduzeto pravo na roditeljstvo. S druge strane, M. M. je procenom sudskog veštaka, proglašena za "mentalno ometenu u razvoju, i nesposobnu da brine o sebi i o detetu". Uz to, protiv Lj. S. je zbog pretnji socijalnim radnicima najpre podneta prijava, a zatim je podignuta i optužnica.
Po mišljenju sudskog veštaka, zbog teškog psihičkog stanja, M. M. ima ograničene sposobnosti, što joj onemogućava da shvati značaj svojih dela i upravlja svojim postupcima.
- Ona je u potpunosti lišena poslovne sposobnosti, pa joj je potreban stalan nadzor, jer nije u stanju da se brine o sebi, a ni o drugima - navodi sudski veštak. - Lj. S. nije koristio stanje M. M. već je ono bilo posledica njenog poverenja u njega, dok kod njega nije postojala svest da čini krivično delo.
ŽALBA
U VIŠEM javnom tužilaštvu navode da je za njih zbunjujuća odluka Višeg suda, da najpre prvostepeno osudi, a potom, na žalbu odbrane, donese oslobađajuću presudu za Lj. S. Zbog toga su se žalili Apelacionom sudu u Nišu, da oni donesu konačnu odluku u ovom slučaju, za koji je zaprećena kazna i do 15 godina zatvora.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

RENOVIRALI KUĆU, U ZIDU NAŠLI PRAVO BLAGO: Ostali u šoku kad su shvatili ko je bio stari vlasnik (VIDEO)
KADA su paru iz okoline Njujorka rekli da je njihov 100-godišnji dom izgradio zloglasni krijumčar, mislili su da je to samo urbana legenda.
18. 10. 2025. u 21:30
Komentari (0)