IZLOŽBA DIGITALNIH GRAFIKA NA BEOGRADSKOJ TVRĐAVI: "Omoti" Dragane Kuprešanin
DIGITALNE grafike Dragane Kuprešanin (1982), na postavci "Omoti", biće izložene u Galeriji Beogradske tvrđave, u Stambol kapiji, na kalemegdanskom Gornjem gradu do 10. avgusta.

Galerija Beogradske tvrđave
Ciklus "Omoti", nastajao je od 2016. godine, a uz grafike sadrži i slike (15 akrila na platnu), koje se nalaze u kolekcijama muzejskih, gradskih, mesnih i kulturnih institucija, kao i u kolekcijama organizacija i kompanija u zemlji i regionu.
Umetnica je, unače, izlagala na više desetina samostalnih izložbi i učestvovala na više stotina grupnih nacionalnih i međunarodnih postavki, festivala i likovnih kolonija. Dobitnica je većeg broja nagrada iz oblasti likovne i primenjene umetnosti (crtež, dizajn, strip).

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

SAMO 5 ZEMALjA: Ko je sve glasao za Srbiju i kako - maksimalnih 12 od komšija (FOTO)
POSLE završenog finala "Evrovizije 2025", na zvaničnom sajtu prestižnog muzičkog takmičenja objavljeno je i kako su glasale zemlje učesnice u polufinalima.
18. 05. 2025. u 11:34
Komentari (0)