IZLOŽBA STARIH FOTOGRAFIJA VRŠCA: Rad vršačkog bibliotekara sada i u Beogradu
IZLOŽBA "Kulturno nasleđe kroz objektiv starih vršačkih fotografa", vršačkog bibliotekara Tamaša Fodora, je nakon Vršca i Pančeva priređena i u Beogradu.
Foto: J. J. B.
Zahvaljujući saradnji Biblioteke grada Beograda i Gradske biblioteke Vršac, 15 panoa probranih fotografija, razglednica i publikacija korišćenih prilikom tog istraživanja, biće izloženo u galeriji „Atrijum“ do 26. avgusta.
Posetioci izložbe će imati priliku da saznaju da je najstariji portret u Srbiji, odnosno najstarija dagerotipija, izrađena baš u Vršcu 1840. godine, samo godinu nakon što je ta preteča današnje fotografije imala svoju premiju u Parizu.
Poseban akcenat stavljen je na rad vršačke porodice Jovanović, pre svih Stevana Jovanovića, inače oca slikara Paje Jovanovića, koji je, između ostalog, napravio i prve fotografije Beča.
Preporučujemo
NOVA IZLOŽBA U MUZEJU U VRŠCU: "Mozaik u Srbiji 1950-2015" otvorena do 10. oktobra
14. 08. 2021. u 12:35
SEĆANjE NA DUŠKA RADOVIĆA: Otvorena izložba "Bio jednom jedan laf" u Bijeljini
11. 08. 2021. u 17:17
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)