RADE ŠERBEDŽIJA RAZGALIO NOVOSAĐANE: Gostovanje legendarnog glumca, deo nastupa posvetio Đorđu Balaševiću (FOTO)
MONODRAMOM „Moj obračun s njima“, satkanom od tekstova Miroslava Krleže, a zatim i koncertom sa biranim pesmama u pratnji orkestra Aleksandra Dujina, legendarni Rade Šerbedžija je na festivalu vina „Kubo fest“ u Novom Sadu, blago rečeno, oduševio publiku.
Foto: M. Berček
Često prekidan gromoglasnim aplauzima i ovacijama, glumac svetskog glasa je u nedelju uveče na Sunčanom keju uz Dunav, u čuvenoj „vijetnamki“ i neizbežnom šeširu, upriličio jedinstven performans za nezaboravno veče, uglavnom sredovečnih poštovalaca umetnosti.
- Predstavu nastalu 1974. godine, moj odgovor, kao mladog umetnika na Krležine komentare, odigrao sam više od 2.000 puta, u školama, na fakultetima, u fabričkim halama… Nekad su se ljudi smejali, a danas, prate ćutke svesni da se sve ovo dogodilo- pojašnjava Šerbedžija Krležinu zbirku polemičkih zapisa o društvenim pojavama, moralu, politici…
Poseban deo nastupa bilo je Šerbedžijino kazivanje stihova Milana Rakića, Vladislava Petkovića Disa, Branimira Džonija Štulića, Arsena Dedića… U pratnji sjajnog orkestra Aleksandra Dujina, pevao je „Devojku iz moga kraja“, „O bela ćao“, „Devojko mala“, „Ti bi htela pesmom da ti kažem“... kao i njegove pesme, „Povratak ratnika“, „Do poslednjeg daha“, „Ne okreći se sine“ … Jedinstveno druženje sa publikom završio je neizostavnom, čuvenom, „Ne daj se Ines“ za salve aplauza i po koju suzu u publici.
Omaž Đoletu Balaševiću
POSEBNO Dirljivo bilo je Šerbedžijino sećanje na Đorđa Balaševića, „Pričom o Vasi Ladačkom“, čiji je lik Šerbedžija glumio u filmu „Kao rani mraz“. Taj segment programa izazvao je buljuk emocija domaće publike za zajednički otpevan refren.
- Kada mi je Đole javno predložio da glumim Vasu Ladačkog, odgovorio sam da je reč o mladom čoveku, ali mi je tada rekao : „Jao Rade, pa ne znaš kakav si ti deran“. Evo, prošlo je sedam meseci od kad nas je napustio a nikad u karijeri nisam sreo tako hrabrog čoveka, velikog pesnika, na koga trebamo biti ponosni iz Novog Sada i cele Juge- rekao je Šerbedžija.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)