21. LITERARNI KONKURS BANATSKO PERO: U Zborniku za štampanje 20 priča, 43 pesme i 38 aforizama
SPECIJALNI žiri, sastavljen od tri eminetna srpska književnika, Radivoja Šajtinca, dr Slavomira Gvozdenovića i Vitomira Teofilovića, od ukupno 1.509 radova, 170 priča, 495 pesama i 844 aforizma, na tradicionalni međunarodni, 21. književni konkurs Banatsko pero, odabrao je za štampanje u Zborniku, 20 priča, 43 pesme i 38 aforizama.
foto: A.Amižić
Osim brojnih učesnika iz cele Srbije, radovi su priatigli iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i Severne Makedonije, a diplomom Belo pero nagrađeni su Nikica Banić, za priču Profesori književnosti, Tanja Milutinović za pesmu U mojim rukama.i Ljubomir Ilić, za aforizam Od obećanja se ne živi, ali mi smo navikli na takav život, dok su pohvalnice za priče dobili Sveta Cakić, Srđan Karanović, Marija Delić i Slavica Jovanović, za pesmu Svetlana Pešić.
Tradicionalni konkurs održan je u organizaciji bibliotekw Branko Radičević iz Žitišta i Kluba knjige.
BONUS VIDEO:
ZAPANjUJUĆI SNIMAK SA NOVOG BEOGRADA: U suprotnom smeru kroz kružni tok
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)