MARKO ŽIVIĆ SE RASPLAKAO U POSLEDNJEM INTERVJUU: "Lako je potonuti, ali plivaj, majstore - znao sam da se rukujem sa smrću"
POZNATI glumac Marko Živić preminuo je u 49. godini života, a u svojim poslednjim intervjuima govorio je o svojoj borbi za život pre 13 godina i svemu kroz šta je prošao u teškom životnom periodu.

Foto: Printskrin/Jutjub
Popularni glumac Marko Živić izgubio je bitku sa koronavirusom u 49. godini života, neposredno pred smrt govorio je o borbi sa opakom bolešću sa kojom se susreo pre 13 godina.
U jednoj od emisija otkrio je kako je uopšte saznao da boluje od karcinoma jednjaka i želuca, jednom od najtežih oblika ove podmukle bolesti.
- Potpuno slučajno sam to otkrio. Otišao sam kod akademika dr Predraga Peška, direktora Instituta za bolesti digestivnog trakta, i tako saznao da imam abdominalni problem, a zatim i bolest jednjaka. Danas imam rez od 15 santimetara, duž grudi i stomaka. Abdomen je zeznut, jer oni odstranjuju šta ne valja, a onda sklapaju šta mogu. Moja operacija je trajala sedam i po sati. Ali sam shvatio da imam dve opcije: ili da uđem hrabro ili da odustanem. Naravno, odmah sam se odlučio za ovu prvu — rekao je Živić tada i dodao da je samo mesec dana nakon intervencije stao na daske koje život znače i da se posle te predstave osećao bolje nego ikada, a otkrio je i da je se u bolnicu često vraćao kako bi bio moralno uz ostale pacijente.
- Zvali su me često iz klinike da pshički dižem pacijente tamo. Išao sam da ih zasmejavam i verujem da sam nekome i pomogao. Kasnije sam postao maskota celog odeljenja. Tako je bilo i dok sam sam ležao u bolnici. Desi se da padneš mentalno u toku noći jer dnevno primaš 6 ili 8 infuzija, a jedna kaplje 2 sata. Noću plačeš jer si vezan za krevet, ali sam ustajao, šetao hodnikom i glumio Rokija Balbou. Boli te sve, ali ja sam glumio da boksujem sa nekim. Pacijenti su izlazili da me gledaju, smejali se, navijali. Moraš nekako da se iščupaš iz toga. Recidivi obično stignu kasnije nakon tih stresnih situacija, imao sam trenutak da kažem sebi ne mogu više, ali sam gurao kao buldožer, iako nisam imao snage.
Jedna od Markovih najupamćenijih rečenica jeste:
- Život svašta nešto nosi, lako je potonuti, ali plivaj majstore, pa neka je nos iznad vode - a on je u svom poslednjem intervjuu govorio upravo o životu i borbi koju nosi.
Preporučujemo

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)