ISTORIJA ZDRAVSTVENE KULTURE: Izložba o digitalizaciji stare i retke knjige u NBS
AMBASADOR Mađarske u Beogradu dr Atila Pinter i naša ministarka kulture i informisanja Maja Gojković, otvoriće u Narodnoj biboteci Srbije, u četvrtak u 11.30 časova, izložbu "Digitalizacija knjige kao funkcionalno kulturno nasleđe".
FOTO: Promo
Tema postavke je knjiga Kreuterbuch, Adama Lonicera, s kraja 16. veka, koja pokazuje uticaj zapadne kulture i nauke na razvoj zdravstvene kulture, medicine i farmacije u Srbiji.
Proces digitalizacije ove knjige, koja ima 768 stranica, obavljen je na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, na Katedri za kameru.
Tokom trajanja ove izložbe čija autorka je Jelena Manojlović, kustos Muzeja za istoriju farmacije, pred posetiocima će se naći i primerak stare i retke knjige Kreuterbuch, Adama Lonicera, koja se izlaže javnosti samo u retkim prilikama.
Preporučujemo
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)