FILM MILOŠA PUŠIĆA NA BERLINSKOM FESTIVALU: Ostvarenje "Heroji radničke ulice" u programu "Panorama"
FILM "Heroji radničke klase" u režiji Miloša Pušića, nastao uz podršku Filmskog centra Srbije, odabran je u selekciji programa "Panorama" koji je sastavni deo Berlinskog filmskog festivala.

foto:Promo
Berlinski međunarodni filmski festival osnovan je 1951. godine, a u okviru programa "Panorama" prikazuju se nezavisni i art-haus filmovi na kontroverzne teme, kao ostvarenja sa inovativnom estetikom. Film "Heroji" donosi priču o grupi ilegalnih građevinskih radnika koji, ostavljeni bez novca i osnovnih prava, pokušavaju da se suprotstave svojim šefovima.
Projekat za film "Heroji radničke klase" je 2012. godine učestvovao na platformi za razvoj scenarija (Script Station) održanoj u okviru Berlinskog festivala. Inače, filmski centar Srbije je Pušiću u novembru 2020. godine odobrio sredstva za završetak filma u kategoriji "Stimulacija samostalno snimljenog domaćedugometražnog filma", uz obrazloženje da je u pitanju film koji "uznemirava i potresa".
Ostvarenje "Heroji radničke klase" je nastalo u okrilju Pušićeve produkcijske kuće Altertise, a na scenariju su, pored reditelja i producenta Pušića, radili njegovi saradnici Dušan Spasojević i Ivan Knežević. U ekipi filma se nalaze i direktor fotografije Aleksandar Ramadanović, scenografkinja Miljena Vučković, kostimografkinja Marina Sremac, dizajneri zvuka Stevan Milošević i Boris Zaborski. Film su montirali Ivan Knežević i Miloš Pušić.
Pored "Heroja radniče klase", na 72. Berlinskom međunarodnom filmskom festivalu biće prikazana manjinska srpska koprodukcija "Poslevode" u režiji Daneta Komljena, i to u okviru selekcije "Forum". Nastanak ovog filma , takođe, podržao je Filmski centar Srbije i Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije.
BONUS VIDEO - FIGURINA STARA 7.000 GODINA: Nakon restauracije predstavljena je u Domu kulture u Aleksandrovcu
Preporučujemo

PRVI SRPSKI FILM NA SVETSKOJ PLATFORMI: "Nečista krv" od 17. januara na "Netfliksu"
09. 01. 2022. u 17:58

ULAZNICE ZA RAJ: Holivudske zvezde Džulija Roberts i Džordž Kluni ponovo na filmu
08. 01. 2022. u 13:56

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)