NEDELJA, PORODIČNI DAN U MUZEJU JUGOSLAVIJE: Radionica za decu „Kad skulpture ožive“
U PARKU skulptura u Muzeju Jugoslavije, u nedelju, 3. aprila u 10 časova, u okviru Porodičnog dana, biće održana radionica za decu „Kad skulpture ožive“.
Foto Nemanja Đorđević
Najmlađi posetioci će imati priliku da se upoznaju sa nekim od dela najnačajnih jugoslovenskih vajara, koje čuva ova institucija.
Kroz igru će im biti približena skulptorska dela poput „Ribara“, „Buđenja“, „Ptice“ i „Kurira, a saznaće i mnoge zanimljivosti iz sfere umetnosti i istorije.
Radionica je namenjena deci uzrasta od pet do deset godina. Broj učesnika je ograničen i prijava je obavezna preko formulara koji možete pronaći na veb-sajtu Muzeja. Ulaz na radionicu je slobodan.
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)