RADOVI ČLANOVA ULUPUDUS U DVA IZLOŽBENA PROSTOTA: Konstrakta otvara 54. Majsku izložbu
TRADICIONALNA postavka Udruženja likovnih i primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije- ULUPUDS-a -54. Majska izložba, biće održana u dva beogradska prostora- Bioskopu „Balkan“ i Muzeju grada Beograda u Resavskoj ulici.
Foto Promedia
Izložbu „Zamisli“ (naziv inspirisan čuvenom pesmom Džona Lenona), u čijoj bližoj odrednici stoji „Umetnost mora biti vidljiva“, otvoriće ovogodišnja predstavnica Srbije na Evrosongu – Ana Đurić Konstrakta, 9. juna u 19 časova u Bioskopu „Balkan“.
Na Majskoj izložbi učestvuje 193 autora, među kojima su arhitekti, dizajneri, slikari, keramičari, scenografi, kostimografi, fotografi, modni dizajneri, istoričari umetnosti, vajari, i to sa 260 radova. Planirane su i dve prateće postavke („Portret umetnika Čedomila Marinković, dobitnice nagrade 53. Majske izložbe“ i „Uvid 21“ i Nikola Meandžija - kolorisanje ilustracija Zmajevog "Nevena" autora Marije Ristić) kao i drugi program predavanja, prezentacije, prikazi i razgovori.
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)