UGROŽENA SU I PRAVA ČITALACA: Izdavači saglasni oko otkupa knjiga
ZABRINUTI što se, i pored nekoliko apela, zamešateljstvo sa otkupom knjiga za biblioteke i dalje ne razrešava, predstavnici sva tri udruženja izdavača i knjižara Srbije, kao i grupacije izdavača Privredne komore na jučerašnjoj konferenciji za medije ponovo su ukazali na ozbiljnost i posledice nerešavanja ovog problema.

J. Stojković
Ministarstvo kulture i informisanja je nedavno poništilo otkup, zbog toga što članovi komisije, koji su, inače, odabrali naslove za biblioteke, nisu potpisali izjavu da nisu u sukobu interesa, što je zakonska obaveza. Predstavnici izdavača Dejan Papić, Gojko Božović, Zoran Hamović i Žarko Čigoja su u pomirljivom tonu istakli da nikoga ne optužuju niti žele polemiku, već saradnju sa Ministarstvom u rešavanju ovog problema.
Naveli su da je odlukom ministarstva ugrožena ne samo institucija otkupa knjiga već i rad javnih biblioteka i interesa i prava čitalaca. Izdavači se inače zalažu da se izbor komisije uvaži, i to što pre.
Ovim povodom oglasilo se i Bibliotekarsko društvo Srbije sa zahtevom da resorno ministarstvo u najkraćem roku donese ili odluku o prihvatanju rezultata ovogodišnjeg otkupa ili predloži rešenje koje će biti prihvatljivo svim zainteresovanim stranama.
BONUS VIDEO:
SEĆANjE NA FILMSKU DIVU: Milena Dravić

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

UMRLA PEVAČICINA MAJKA: Ko je bila Hafa Karić i otkud joj arapsko ime, retko u Srbiji?
JAVNOST je iznenadila vest da je preminula jedna od omiljenih dama porodice Karić, Hafa Karić.
09. 03. 2025. u 17:51
Komentari (0)