ČUVARI SLOVENSKOG NASLEĐA: Jubilej hora "Lučinuška" u Ruskom domu
POLA veka postojanja hor "Lučinuška", čuvari vokalnog nasleđa slovenskih naroda, obeležiće koncertom i otvaranjem izložbe, u petak, u 19 časova, u Ruskom domu (Kraljice Natalije br.33).

Foto promo
Na Odseku za slavistiku Filološkog fakulteta u Beogradu, kao neformalno pevačko društvo, koje je potom preraslo u nagrađivani hor, pre 50 godina "Lučinušku" je osovao profesor Andrej Tarasjev.
Negovanje muzičke tradicije, kojim su se bolje upoznavali kultura slovenskih naroda i jezici koji su se studirali, koji su se strudirali, prenosilo se sa generacije na generaciju, ali i proširilo van Filološkog fakulteta.
Danas je to gradski hor "Lučinuška", koji je osvojio veliki broj priznanja širom Srbije i sveta. Kuriozitet je i to što su neke članice u horu od osnivanja i danas pevaju sa svojim učenicama, studentkinjama, ćerkama.
Na repertoaru jubilarnog koncerta naći će se srpske, ruske, češke, slovačke, gruzijske i druge slovenske pesme.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo

VELIKA IZLOŽBA U UMETNIČKOJ GALERIJI: Goran Despotovski izlaže u Kruševcu (FOTO)
09. 11. 2022. u 17:31

DREVNE CIVILIZACIJE KAO INSPIRACIJA: U Požarevcu otvorena izložba „Parteon praiskona“
03. 11. 2022. u 11:26

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)