PRIČA O ČAJU: Izložba u Narodnom muzeju u Kraljevu
U galeriji Narodnog muzeja u Kraljevu u četvrtak će, sa početkom u 19 sati, biti otvorena izložba „Zeleno i crno: Priča o čaju“ autora dr Dese Đorđević Milutinović, muzejskog savetnika Prirodnjačkog muzeja u Beogradu.
Narodni muzej Kraljevo
Kako je najavljeno, kroz eksponate, fotografije i tekstove, izložba prikazuje put od listića ubranih sa biljke čaj do šoljice prijatnog i lekovitognapitka, kao i put čaja iz postojbine Kine u sve delove sveta. Ovom prilikom na izložbi su predstavljena četiri osnovna tipa čaja: beli, zeleni, crni i ulong. Pored čajnih listića, obuhvaćeni su i drugi oblici čajeva kao što su ceremonijalni japanski čaj mača (u prahu) ili čaj u obliku kolača (najstariji tip korišćenja čajnih listića).
Osim autorke, na otvaranju izložbe publici će se obratiti Slavko Spasić, direktor Prirodnjačkog muzeja u Beogradu, Darko Gučanin, direktor Narodnog muzeja Kraljevo i Violeta Cvetanoska, viši kustos ove ustanove.
RUSI DONELI ODLUKU: Naftna kompanija prodaje svoju imovinu u inostranstvu zbog sankcija SAD-a
RUSKA naftna kompanija Lukoil saopštila je danas da, zbog uvođenja restriktivnih mera nekih država protiv te firme i njenih podružnica, namerava da proda svoju imovinu u inostranstvu.
27. 10. 2025. u 21:49
KAKO SE URUŠIO UKRAJINSKI FRONT? Stiglo upozorenje: Rusi će na proleće krenuti u novu ofanzivu
POSLE dva i po meseca žestokih borbi, crvena oznaka na vojnoj karti u Donjeckoj oblasti, poznata kao „zečije uši“, konačno je nestala.
27. 10. 2025. u 21:17
"CECIN SINE, ĆUTI I UDARAJ, ZA BOLjE I NISI!" Voditeljka odbrusila Veljku - "Ozbiljan kompleks!"
NAKON što je bokser Veljko Ražnatović pokušao da ismeje performans voditeljke Jovane Jeremić, koji je upriličila tokom proslave njenog rođendana, ona mu je brzo javno uzvratila, u svom stilu.
26. 10. 2025. u 10:48
Komentari (0)