ZASMEJAVAO CELU JUGOSLAVIJU: Navršava se 100 godina od rođenja Radivoja Lole Đukića
VEROVATNO da nije bilo ikoga u SFRJ koji davne 1959. subotom uveče nije bio ispred televizijskog ekrana i gledao "Servisnu stanicu". Gledaoci od Vardara pa do Triglava pratili su dogodovštine gazde Jordana i v.d. Rake. Našu prvi humorističku seriju, koja je iznedrila komičare Miodraga Petrovića Čkalju, Miju Aleksića, Đokicu Milakovića, Miodraga Popovića Debu, Dragutina Gutu Dobričanina, osmislio je scenarista, reditelj i idejni tvorac Radivoje Lola Đukić, čija se stogodišnjica rođenja navršava u ponedeljak.

foto Privatna arhiva
Preporučujemo

MTS DVORANA DEMANTUJE BUJOŠEVIĆA: RTS nije dao 50.000 evra za Beogradsko proleće
16. 02. 2023. u 14:11

POLICIJA UŠLA U RTS: Proveravaju papire, oglasila se Olivera Kovačević
15. 02. 2023. u 15:38

HRVATSKA POSLALA NOTU CRNOJ GORI: Vratite Hrvatima imovinu u Tivtu i Dobroti
HRVATSKA je poslala Crnoj Gori diplomatsku notu, tražeći od nje da vrati imovinu pripadnicima hrvatske manjine u gradovima Tivat i Dobrota, preneli su hrvatski mediji.
09. 10. 2025. u 08:02

BRITANCI U STRAHU: "Isplivali tajni dokumenti, Putin planira nuklearni napad na 32 lokacije u Evropi"
KAKO strahovi od pretnje koju Rusija predstavlja evropskoj bezbednosti nastavljaju da rastu, zabrinutost zbog šireg konflikta i nuklearnog oružja i dalje tinja. Vladimir Putin redovno maše "nuklearnim sabljama" od kako je Rusija u februaru 2022. napala Ukrajinu, upozoravajući Zapad zbog njegove podrške Kijevu, piše britanski Express.
08. 10. 2025. u 07:55

"OTEĆE VAM DECU! Mirjana Bobić Mojsilović upozorila roditelje
"ZATO, roditelji, dok još nije kasno, zgrabite svoju decu i zabavite ih sami!"
09. 10. 2025. u 10:15
Komentari (0)