PROMENE ORGANIZATORA VENECIJANSKOG FESTIVALA: Zamenjen film zbog štrajka u Holivudu
JUBILARNI Filmski festival u Veneciji, koji ove godine obeležava osam decenija postojanja otvoriće film "Komandant" italijanskog reditelja Edoarda De Anđelisa, iako je ranije najavljeno da će na otvaranju biti prikazano ostvarenje "Challengers " Luke Gvadanjina.
Foto: EPA
Organizatori festivala saopštili su da posle odluke produkcije taj film neće učestvovati na Mostri. Do promene je došlo pošto su američki glumci i scenaristi 14. jula pokrenuli do sada neviđeni štrajk koji je paralisao američku filmsku i televizijsku produkciju.
Venecijanski festival održava se od 30. avgusta do 9. septembra, a film „Komandant“ je priča o spasavanju 26 Belgijanaca na moru tokom Drugog svetskog rata pod komandom kapetana podmornice.
Preporučujemo
PREMINULA ĆERKA ČARLIJA ČAPLINA: Naslednica legendarnog komičara umrla u 74. godini
21. 07. 2023. u 22:34
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)