OTVORENA JUBILARNA MOSTRA: 80. Međunarodni filmski festival u Veneciji počeo projekcijom filma “Komandante” (FOTO)

Танјуг

31. 08. 2023. u 00:57

JUBILARNI 80. Međunarodni filmski festival u Veneciji svečano je otvoren večeras projekcijom filma “Komandante” reditelja Edoarda de Anđelisa.

ОТВОРЕНА ЈУБИЛАРНА МОСТРА: 80. Међународни филмски фестивал у Венецији почео пројекцијом филма “Команданте” (ФОТО)

Foto Tanjug/AP

To je priča o Salvatoreu Todaru, italijanskom mornaričkom oficiru i podmorničaru koji je vukao na sigurno čamce za spasavanje noseći preživele sa brodova koje je potopio tokom bitke za Atlantik u Drugom svetskom ratu, prenela je agencija Ansa.

Podmornica iz tog perioda specijalno za tu priliku izložena je na Trgu Svetog Marka.

Italijanska glumica Katerina Murino otvorila je festival retrospektivom posvećenom periodu od 80 godina trajanja ove manifestacije tokom koje su prikazane ranije dodele Zlatnog lava.

Prve festivalske večeri održana je i ceremonija dodele Zlatnog lava za životno delo italijanskoj rediteljki i scenaristi Lilijani Kavani. Nagradu poznatoj rediteljki uručila je engleska glumica Šarlot Rempling.

Rempling je govorila o svojoj saradnji sa glumcem Dirkom Bogardom u filmu Kavanijeve Noćni portir, a potom je na scenu izašla 90-godišnja rediteljka. Ona je govorila o značaju žena filmskih stvaralaca, a njen najnoviji film L’Ordine del Tempo prikazan je danas van konkurencije.

Najstariji svetski bioskopski festival trajaće do 9. septembra.

BONUS VIDEO - U STROJU NAJBOLjIH: "Novosti" na obuci novih pripadnika 72. brigade za specijalne operacije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO? Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema patriot Ukrajini

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini

TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.

19. 07. 2025. u 10:22

Komentari (0)

OMR GRUPA POSTAJE EKSKLUZIVNI DISTRIBUTER AUTOMOBILSKIH BRENDOVA KOMPANIJE CHANGAN ZA ZAPADNI BALKAN