POČELE PROBE "NIJE SMRT BICIKLO": U Narodnom pozorištu priprema se predstava u režiji Andreja Nosova
NA sceni Narodnog pozorišta u Beogradu počele su probe predstave "Nije smrt biciklo (da ti ga ukradu)", po tekstu Biljane Srbljanović, u režiji Andreja Nosova.
foto Narodno pozorište u Beogradu
Prvo izvođenje je planirano 26. juna na Sceni "Raša Plaović", u okviru glavnog programa 32. Beogradskog Letnjeg festivala BELEF. Uloge su poverene Branku Vidakoviću, Vanji Ejdus, Nenadu Stojmenoviću, Petru Strugaru, Nini Nešković, Milošu Đorđeviću, Dragani Varagić i Suzani Lukić.
Inače, komadi Biljane Srbljanović, savremene srpske i evropske spisateljice, do sada se nisu izvodili u nacionalnom teatru, a u ovoj drami (praizvedenoj 2011. u Jugoslovenskom dramskom, u režiji Slobodana Unkovskog) autorka preisputuje sukobe u odnosima roditelja i dece, pitanja bolnog odrastanja, tuge (ali i smirenosti) koju smrt donosi...
Dramaturg je Đorđe Kosić, scenograf Zorana Petrov, kostimografi Marija Marković Milojev i Petra Fotez, kompozitor Draško Adžić, a scenskim govorom bavila se Marija Milenković.
Preporučujemo
BILO JE TO VIŠE OD TELEVIZIJE: Zašto je noćni program JRT-a i danas nedostižan
26. 02. 2026. u 20:28
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)